Jak wyszczuplić twarz za pomocą makijażu?

Wyszczuplenie twarzy za pomocą makijażu to sposób na osiągnięcie idealnej, wyraźnej i smukłej sylwetki twarzy. Dzięki prostym technikom konturowania, rozświetlania i cieniowania, możemy uzyskać efekt wyszczuplenia twarzy. Z tego artykułu dowiesz się, jak krok po kroku wyszczuplić twarz za pomocą makijażu, by osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Jak wyszczuplić twarz konturowaniem?

Konturowanie to technika, która pozwala na modelowanie twarzy za pomocą cieni i świateł. Aby zacząć, wybierz matowy bronzer lub cień do powiek o dwa odcienie ciemniejszy od Twojego naturalnego koloru skóry. Nałóż produkt na boki czoła, pod kośćmi policzkowymi i wzdłuż linii żuchwy. Pamiętaj, aby dobrze rozcierać kosmetyk, aby uniknąć wyraźnych linii i nieestetycznych plam.

Rozświetlanie

Rozświetlacz to kolejny ważny element w procesie wyszczuplania twarzy. Aplikując go w odpowiednich miejscach, dodasz objętości i światła, co sprawi, że twarz będzie wyglądać smuklej. Nałóż rozświetlacz na wierzchołek nosa, szczyt kości policzkowych, środek czoła, łuk kupidyna oraz pod łukiem brwiowym. Wybierz produkt o delikatnym połysku, który będzie komponował się z Twoją cerą.

Jak cieniować nos?

Cieniowanie nosa może znacząco wpłynąć na optyczne wyszczuplenie twarzy. Wykorzystaj wcześniej użyty matowy bronzer lub cień do powiek, aby nałożyć cienką linię produktu wzdłuż boków nosa, zaczynając od wewnętrznych kącików oczu. Pamiętaj, aby dobrze zblendować linie, aby uzyskać naturalny efekt.

Podkreślenie kości policzkowych

Podkreślając kości policzkowe, dodasz twarzy wymiaru i sprawisz, że będzie wyglądać smuklej. Nałóż róż na szczyt kości policzkowych, a następnie delikatnie rozcieraj produkt ku zewnętrznym kącikom oczu. To sprawi, że twoje kości policzkowe staną się bardziej widoczne, a twarz będzie wyglądać szczuplej.

Jakie brwi wyszczuplają twarz? 

Wysokie i wyraźne brwi optycznie „podnoszą” całą twarz, sprawiająjąc, że wygląda ona smuklej. Aby osiągnąć ten efekt, zacznij od wymodelowania brwi, używając cienkopiszczałkowego pisaka do brwi lub cienia. Wypełnij luki i dodaj objętości, zwracając uwagę na kształt i wysokość łuku. Następnie użyj jasnego, matowego cienia do rozświetlenia obszaru pod łukiem brwiowym. To pomoże optycznie „podnieść” brwi i wyszczuplić twarz.

Wykończenie makijażu

Na koniec, aby utrwalić całość makijażu i dodać mu trwałości, użyj transparentnego pudru sypkiego lub prasowanego. Delikatnie nałóż go na całą twarz za pomocą dużego pędzla, starając się nie zacierać wcześniej nałożonego konturowania, rozświetlacza czy różu. Jeśli chcesz dodać makijażowi wykończenia, możesz również użyć sprayu utrwalającego.