Home Uroda Zniszczone włosy – jak o nie zadbać jesienią?

Zniszczone włosy – jak o nie zadbać jesienią?

Atmospheric portrait of beautiful young lady

Regeneracja włosów jest czasochłonna i wymaga cierpliwości oraz zaangażowania. Są różne sposoby i zabiegi, również domowe, by nawilżyć i odżywić zniszczone włosy. Poniżej kilka wskazówek dotyczących tego, jak zadbać o zniszczone włosy jesienią.

Zniszczone włosy – po czym je rozpoznać?

Zastanawiasz się, czy twoje włosy są osłabione? Stały się suche i matowe, utraciły blask, szybciej się łamią? Jeśli w dodatku mają rozdwojone końcówki i szybciej wypadają, na pewno wymagają regeneracji – szampon i odżywka do włosów zniszczonych to podstawa pielęgnacji. Niepokojącym sygnałem jest też wypadanie włosów w dużej ilości. Połamane kosmyki nie przepuszczają składników odżywczych i wody na całej długości; tworzą się w ten sposób blokady i końcówki momentalnie się wysuszają.

Czego unikać, co negatywnie wpływa na osłabione włosy?

Włosy stają się osłabione przede wszystkim z powodu złej pielęgnacji lub w ogóle jej braku. Kosmetyki oraz zabiegi muszą być dopasowane do rodzaju włosów. Ponadto wymagane jest też regularne nawilżanie i dostarczanie składników odżywczych – odżywka do włosów zniszczonych będzie dużą pomocą.
Warto też unikać częstego i mocnego wiązania włosów, niewłaściwych stylizacji czy nadużywania lokówki, suszarki, prostownicy itd. Nie pomaga także dieta uboga w tłuszcze, witaminy i minerały, silny mróz i wiatr, intensywne suszenie, nieumiejętna koloryzacja i rozjaśnianie.

Właściwa pielęgnacja… czyli jaka?

Jesienią i zimą włosy narażone są na nieprzyjazne warunki – mroźne powietrze, silny wiatr, ciągłe zmiany temperatury sprawiają, że szybko stają się one osłabione. Częste noszenie czapek też nie pomaga zachować ich w dobrej kondycji. Należy je zregenerować i dbać o nie przez całą jesień, aby cieszyć się ich blaskiem. Kluczowa jest odpowiednia i dobrana do ich rodzaju pielęgnacja.
Szampon dobrany do rodzaju włosów. Przede wszystkim należy dobrać właściwy szampon. Nie wystarczy kupienie kosmetyku dobrej i drogiej firmy, musi on odpowiadać potrzebom twoich włosów. Jeśli są one zniszczone, wybierz szampon regenerujący, jeśli suche – nawilżający itd.

Odżywka do włosów zniszczonych. Nieodłącznym elementem właściwej pielęgnacji jest też regularne stosowanie odżywki – najlepiej z tej samej linii kosmetyków. L’Oréal Paris Elseve Total Repair 5 to skuteczna odżywka regenerująca, która przywraca kosmykom witalność i blask oraz sprawia, że stają się miękkie w dotyku. Dodatkowo zabezpiecza je przed działaniem czynników zewnętrznych. Zawiera takie składniki, jak pro-keratyna oraz cicamide, dzięki którym włosy zyskają odporność i warstwę ochronną, co pomoże w ich odbudowie i dodatkowo je wzmocni.

Odżywcza maska, olejek. Jesień to pora na intensywne odżywianie włosów. Warto nakładać na nie odżywczą maskę lub olejek, a także spryskać je mgiełką. Maska ma bogatszą i bardziej skoncentrowaną formułę, dlatego nie należy stosować jej po każdym myciu – wystarczy dwa lub trzy razy w tygodniu.