Home Uroda Zmęczona cera? Odkryj sposób jak to zmienić!

Zmęczona cera? Odkryj sposób jak to zmienić!

beautiful-3223194_1920

Stresująca praca i kawa na śniadanie? Życie na wysokich obrotach przynosi wiele satysfakcji, ale okazuje się zgubne, gdy w natłoku obowiązków brakuje chwili na przerwę. Żelazna wola pomaga w przebrnięciu przez każdy dzień i organizacji zadań, jednak nie wystarczy, by utrzymać organizm w dobrej kondycji. Długotrwały stres, nieregularne posiłki oraz niedobór snu prowadzą do przyspieszenia procesów starzenia. W efekcie skóra traci jędrność, pojawiają się nowe zmarszczki, a te już istniejące ulegają pogłębieniu. Nie zawsze trzeba uciekać się do liftingu czy innych, nawet nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Aby zadbać o zmęczoną cerę, wystarczy kilka prostych kroków!

Skuteczna pielęgnacja skóry? Zrób to naturalnie!

Dbać o cerę można na kilka sposobów – za pomocą diety, kosmetyków, zabiegów medycyny estetycznej, a nawet psychologii! Wszystkie z tych metod mają swoje wady i zalety, są w mniejszym lub większym stopniu inwazyjne. Ich skuteczność, a także czas oczekiwania na uwidocznienie efektów różnią się diametralnie. Warto pamiętać, że skóra jest niezwykle ważna i wbrew pozorom, delikatna. Tym samym, ingerowanie w jej strukturę za pomocą serii zastrzyków wypełniających czy liftingu twarzy może, mimo specjalistycznego nadzoru, skutkować nieodwracalnymi powikłaniami. Do pielęgnacji skóry należy podchodzić z cierpliwością, ponieważ długotrwałe efekty osiąga się systematyczną opieką.

Korzystanie z kosmetyków regenerujących, nawilżających i odmładzających cerę okazuje się nieraz najskuteczniejszą metodą ożywienia skóry twarzy. Wybierając produkty pielęgnacyjne, warto zwrócić szczególną uwagę na ich skład. Najlepiej sprawdzają się preparaty z naturalnych składników, które ożywiają cerę z niezwykłą skutecznością, gwarantując przy tym bezpieczeństwo.

Doskonałym przykładem są kosmetyki Pause firmy Barwa do pielęgnacji skóry. Stworzone z myślą o kobiecie współczesnej, która wie czego chce i nie zatrzymuje się w drodze do celu. Dzięki naturalnym składnikom o potwierdzonej skuteczności, linia kosmetyków Pause sprawia, że czas dla Twojej cery staje w miejscu, a nawet zawraca. Tradycyjne składniki, jak oliwa z oliwek, połączono m.in. z bogatym w liczne witaminy i aminokwasy olejem z avocado oraz tłoczonym z owocu amazońskiego „drzewa życia” olejem Buriti. Unikatowa formuła kosmetyków Pause sprawia, że linia produktów specjalistycznych stała się bezpieczną alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej.

Naprawa od wewnątrz – nie tylko krem!

Choć psychologia nie jest pierwszym, co przychodzi na myśl, gdy mowa o problemach ze skórą, niejednokrotnie okazuje się ich przyczyną i… rozwiązaniem! Nie znaczy to, rzecz jasna, że trzeba umawiać wizytę z terapeutą za każdym razem, gdy na twarzy pojawi się nowa zmarszczka. Życie w ciągłym pędzie powoduje wzmożone wytwarzanie hormonów stresu, m.in. kortyzolu. O ile krótkotrwałe sytuacje stresogenne poprawiają skupienie i podtrzymują motywację, długotrwale podniesiony poziom kortyzolu ma zabójcze efekty – dla skóry i nie tylko. Hormony stresu powodują nasilenie procesów katabolicznych, w wyniku których naprężający skórę kolagen rozpada się na prostsze aminokwasy. Należy pamiętać, że skóra ulega nieprzerwanie dekompozycji i odbudowie. Niefortunnie – kortyzol hamuje syntezę nowego kolagenu, przez co skóra nie może odzyskać jędrności w naturalny sposób. Rozwiązanie tego problemu jest niezwykle przyjemne, choć czasochłonne. Podpowiedź można znaleźć choćby w sloganie wspomnianych wyżej kosmetyków Pause – „Practise the Pause”, daj sobie odpocząć. Ile czasu minęło od ostatniej wizyty w SPA, drzemki dla przyjemności czy posiłku zjedzonego w gronie znajomych, bez pośpiechu? Zapewnienie sobie czasu na relaks nie odwróci procesów starzenia, nie zastąpi odpowiedniej pielęgnacji skóry, ale z pewnością zahamuje postępujące zmęczenie cery.