Home Lifestyle Złote czy srebrne – jakie kolczyki wybrać na świąteczny prezent?

Złote czy srebrne – jakie kolczyki wybrać na świąteczny prezent?

I want that

Decydując się na zakup biżuterii, większość z nas natrafia na dość poważny problem, który streścić można w pytaniu – z jakiego kruszcu powinna być wykonana? Czy zdecydować się na złoto, czy może postawić na srebro? W przypadku kolczyków, postrzeganych jako najbardziej uniwersalna biżuteria, dylemat wygląda podobnie – na co więc postawić, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego prezentu na święta?

Kolczyki na prezent to świetny pomysł, niezależnie od tego, czy chcemy obdarować bliską nam osobę, czy też przyjaciółkę, znajomą lub koleżankę z pracy. Już samo zdefiniowanie odbiorcy naszego podarunku, powinno ułatwić kwestię wyboru z jakiego kruszcu będzie to biżuteria. Dla osób najbliższych, warto sięgnąć po dodatki ze złota, natomiast w przypadku ludzi z dalszego otoczenia, warto postawić na sprawdzone srebro. Oczywiście, nie dotyczy to wszystkich przypadków.

Złote czy srebrne kolczyki – jakie wybrać?

Zakupy według powyższego kryterium mogą okazać się trafionym pomysłem, jednakże zawsze należy wziąć pod uwagę kilka istotnych faktów. Przed wybraniem się do salonu jubilera, warto dowiedzieć się, czy osoba, którą chcemy obdarować, nie jest przypadkiem uczulona na złoto lub srebro – nawet najbardziej elegancki prezent może okazać się nietrafiony, jeśli otrzyma go ktoś, kto nie będzie mógł się nim odpowiednio nacieszyć.

Kolejnym ważnym aspektem jest to, jaki styl preferuje dana kobieta. Powszechna opinia, iż kolczyki są najbardziej uniwersalnym dodatkiem jest jak najbardziej prawdziwa, jednakże musimy pamiętać o tym, że nie wszystkim złota lub srebrna biżuteria będzie pasowała do ich stylu. Kolczyki na prezent powinny być dobrane tak, żeby nie tylko podkreślać charakter danej osoby, ale przede wszystkim go uzupełniać – jeśli mamy problem z odpowiednim wyborem, warto zapytać jubilera lub przygotować się, na przykład wypytując znajomych czy bliskich tej osoby.

Cena także ma znaczenie

W przypadku eleganckiej biżuterii, warto wziąć także pod uwagę budżet, jakim dysponujemy. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na srebrne lub złote, kolczyki na prezent powinny być wykonane z najlepszych materiałów, a jak wiadomo, jakość musi odpowiednio kosztować.

Nie chcąc wydać na prezent całości naszego domowego budżetu, warto wcześniej sprawdzić wszystkie dostępne opcje i rozważyć, jakie kolczyki bardziej będą pasować do konkretnej osoby. Jeśli mowa o najbliższych, czasami warto sięgnąć głębiej do portfela i sprezentować biżuterię z najwyższej półki, wykonaną ze złota. Jednak w przypadku znajomych czy koleżanek z pracy, wystarczające będą srebrne kolczyki, które jeśli tylko postawimy na jakość, z pewnością przypadną do gustu obdarowywanej osobie.

Obecnie na polskim rynku dostępnych jest tak wiele opcji, iż z pewnością uda się wybrać taką biżuterię, która podkreśli styl oraz charakter drugiej osoby i będzie wspaniałą pamiątką na długie lata – niezależnie od tego, czy postawimy na złoto czy srebro. W końcu mówimy o kolczykach – najbardziej uniwersalnym dodatku ze wszystkich.