Home Uroda Ziołowa apteka Kumazu

Ziołowa apteka Kumazu

ilona_adamska1

Już w starożytności na wygląd włosów zwracano szczególną uwagę: czesano je, farbowano, używało się olejów roślinnych do pielęgnacji kosmyków. Szczególną wagę do pielęgnacji włosów przykładały kobiety, bowiem długie, zadbane, błyszczące włosy były świadectwem zamożności damy.

Dbanie o włosy równie ważne jest w czasach obecnych. Zdrowe lśniące włosy są świadectwem zdrowia organizmu. Niestety we współczesnym świecie bardzo łatwo zaszkodzić kondycji swoich włosów. Wszechobecna w kosmetykach szkodliwa chemia, inwazyjne zabiegi fryzjerskie, zanieczyszczenie środowiska i wiele innych czynników mają bardzo negatywny wpływ.

Należy więc zminimalizować szkodliwe działania, najprościej zacząć od wyeliminowania kosmetyków, które tylko pozornie dbają o nasze włosy, ich kondycję i dobry wygląd. Nakładanie na włosy szamponów i kosmetyków do stylizacji, które zaburzają naturalne pH skóry, a nawet pozbawiają ją naturalnej ochronnej warstwy lipidowej to najgorsze co możemy zrobić naszym włosom.

Dobry szampon powinien delikatnie myć a nie szorować skórę głowy oraz włosy, powinien dbać o warstwę lipidową. Powinien dostarczać mikroelementy i witaminy. – mówi Karina Kondeja-Wojtczak, szefowa marki KUMAZU.

Dlatego KUMAZU stawia na delikatność i siłę natury.

– Szampony ziołowe posiadają dobroczynne działanie. Kosmetyki te są delikatne i łagodne, więc mogą być stosowane do codziennej pielęgnacji zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Składniki naszego szamponu regenerują i wzmacniają cebulki włosów. Ponadto posiadają bardzo subtelny i delikatny zapach. Szampony ziołowe KUMAZU nie podrażniają skóry, nie powodują reakcji alergicznych oraz nie zawierają agresywnych detergentów. Nasze szampony dedykowane są do każdego rodzaju włosów zarówno suchych, jak i z tendencją do przetłuszczania, do włosów z łupieżem oraz do włosów zniszczonych. – wyjaśnia Karina Kondeja- Wojtczak, założycielka marki kosmetycznej KUMAZU.

Naturalne składniki zawarte w szamponach, poprzez stymulację i poprawę ukrwienia mieszków włosowych w fazie wzrostu włosa, skutecznie przyspieszają ich wzrost i znacząco poprawiają kondycję włosa.

KUMAZU to delikatność i siła zamknięta w naturalnych składnikach.

Marka Kumazu postanowiła sięgnąć do źródeł. Źródeł, które zawsze były obecne w naszym życiu. Efektem prób i zamiłowania do naturalnych terapii i ziołolecznictwa jest  receptura oparta na naturalnych składnikach: ziołach, ekstraktach roślinnych, ekstrakcie z żółtka, mleczku pszczelim oraz delikatnych naturalnych substancjach myjących oraz na wiedzy i doświadczeniu przekazywanym  z pokolenia na pokolenie.

– Szampony ziołowe Kumazu  wpisują się doskonale w trend naturalnej  pielęgnacji włosów. Dobór ziół zastosowanych w naszym szamponie wynika z polskiej tradycji, zioła są znane i cenione od wieków, nasze formuły nawiązują do receptur z apteczki Dziadka. – dodaje właścicielka marki KUMAZU.

Skuteczność i prostota bez obciążania włosów to jest to, bo w prostocie leży siła.

Kosmetyki KUMAZU:

  • – nie są testowane na zwierzętach
  • – przy produkcji nie został wykorzystany żaden człowiek ani zwierzę
  • – receptury są bezpieczne dla zdrowia ludzi
  • – produkcja surowców odbywa się wg procedur gwarantujących wysoką jakość

DCZ_3089

JAK DZIAŁAJĄ ZIOŁA?

Szałwia lekarskauszczelnia i wzmacnia ścianki naczyń włosowatych, efektywnie dostarcza składników odżywczych do cebulek włosów; włosy są silniejsze i szybciej odrastają. Zmniejsza łojotok skóry głowy, włosy będą wolniej się przetłuszczać i poprawi się ich wygląd. Szałwia lekarska odwraca również proces „siwienia włosów”.

Skrzyp polny –  odpowiada za: ograniczenie wypadania włosów a następnie przyśpieszenie ich wzrostu. Dzięki zawartemu w skrzypie krzemowi włosy stają się lśniące i mocne nie rozdwajają się i nie łamią.

Pokrzywawzmacnia cebulki włosowe jak i włosy.  Hamuje wypadanie włosów, ale również zmniejsza ich przetłuszczanie – ogranicza łojotok. Dodatkowo wzmacnia włosy i zwiększa ich elastyczność.

Imbir poprawia mikro krążenie w skórze głowy.  Imbir wpływa też na skórę regenerująco, bakteriobójczo i odżywiająco. Lepsze krążenie oznacza bowiem lepszy poziom dotlenienia i odżywienia tkanek. A więc i lepsze odżywienie cebulek włosowych. Dzięki czemu włosy stają się silniejsze i mniej podatne na wypadanie.

Żeń-szeń syberyskiw pierwszej kolejności hamuje wypadanie włosów. Ale wzmacnia również cebulki włosowe i włosy. Dodaje włosom witalności.

Mydlnica– ma właściwości myjąco- pieniące dzięki zawartości saponin., łagodzi stany zapalne skóry.

Tatarakprzeciwdziała wypadaniu włosów, pobudza je do wzrostu. Działa bakteriobójczo.

Mleczko pszczele– to naturalny produkt w wysokiej zawartości składników odżywczych. Mleczko pszczele od starożytności uznawane jest za eliksir młodości ponieważ zawiera min. Prolinę- aminokwas, który wspiera syntezę włókien kolagenu i elastyny –budulców włosa.

Wszystko co najlepsze dla naszych włosów zamknięte jest w buteleczce Kumazu.

Produktów szukaj na www.kumazu.pl