Home Zdrowie Zioła na pamięć i koncentrację

Zioła na pamięć i koncentrację

milorzab-japonski

Męczysz się w pracy, masz problem ze skupieniem uwagi, nie możesz się skoncentrować. Problem sprawia ci przyswojenie nowych informacji, a nauka języków obcych i inne kursy rozwijające nie przynoszą większych efektów. Pomocne w rozwiązaniu twoich problemów mogą być zioła na pamięć i koncentrację. Skorzystaj ze wsparcia naturalnych składników.

Ginko biloba – czy znasz tę roślinę?

Chcesz poprawić swoją koncentrację i sprawność umysłową? Sprawdź, co mogą dać ci odpowiednie zioła. Skorzystaj z tego, co może ci dać ginkgo biloba, który należy do rodziny miłorzębowatych. Inna nazwa tej dobroczynnej rośliny to miłorząb japoński, choć tak naprawdę roślina wywodzi się z Chin. Są to również regiony, w których drzewo nadal rośnie dziko.

Miłorząb japoński – czy pomoże?

Jest to jeden z popularnych składników wielu powszechnych i cenionych preparatów ziołowych, które mają na celu wsparcie prawidłowego widzenia, słuchu i jednocześnie utrzymanie znakomitej sprawności intelektualnej.

Co ciekawe, korzystają z niego zarówno osoby młode, jak i nieco starsze. Potrzebny jest szczególnie tym, którzy bardzo długo pracują przy komputerze. Zaleca się, aby ekstrakt był standaryzowany na zawartość glikozydów flawonowych, które mają kontrolowaną czystość mikrobiologiczną. Dodatkowo ważne jest, aby produkt ten pozyskany był tylko z naturalnych liści miłorzębu japońskiego.

Jak działa miłorząb japoński?

Jest to środek, który pomaga wspierać słabnącą z wiekiem pamięć. Jedno z głównych zadań tej substancji to wspieranie mikrokrążenia w naczyniach mózgowych, które doprowadza do zachowania prawidłowej pracy mózgu.

Inną zaletą jest to, że roślina ta zawiera naturalne antyoksydanty. Substancje te chronią komórki organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. To wszystko wpływa na utrzymanie koncentracji na jeszcze lepszym poziomie.

Żeń-szeń – koncentracja na piątkę!

Co jeszcze mogą zioła na pamięć? Oprócz tego w produktach, które sprawiają, że koncentracja jest jeszcze lepsza, może znajdować się żeń-szeń, a konkretnie korzeń żeń-szenia właściwego (azjatyckiego). Preparaty mające go w swoim składzie przyczyniają się do: poprawy funkcji myślowych, zwiększenia szybkości reakcji oraz polepszenia koncentracji. Oprócz tego dochodzi do wzmożenia sprawności psychofizycznych.

Różeniec górski – jak może ci pomóc?

Różeniec górski wykazuje działanie pobudzające, przez co poleca się go w czasie wzmożonego wysiłku intelektualnego oraz fizycznego. W składzie znajdują się: flawonoidy, fenoloalkohol oraz glikozydy salidrozydu. Roślinę ceni się również między innymi za to, że podnosi odporność organizmu. Różeniec naturalnie występuje w regionach Karpat i Sudetów. Oprócz tego rośnie na obszarze Ameryki Północnej. Zioła na pamięć i koncentrację to naturalny sposób wspierania pracy mózgu.

Warto przeczytać również: https://www.herbaya.pl/zdrowie-z-natury/ginkgo-biloba-wplyw-ziola-na-pamiec-i-slaby-sluch