Home Lifestyle Zespół na wesele – jak znaleźć najlepszy?

Zespół na wesele – jak znaleźć najlepszy?

Hands of groom play on saxophone

Wybór zespołu na wesele, gdy na rynku jest tak mocna konkurencja, wcale nie jest prosty. Jak podjąć dobrą decyzję, aby para młoda oraz goście weselni, dobrze wspominali wasz ślub i doskonałą zabawę w czasie wesela?

Sale weselne – podstawa wesela

Wybór sali weselnej jest tak naprawdę jedną z pierwszych decyzji, jakie podejmuje się w czasie planowania ślubu i wesela. Bardzo często jest to również największy wydatek, ponoszony przez parę młodą. Zadanie odpowiedniej sali weselnej jest trudne i czasochłonne. Jednak ten wysiłek zazwyczaj się opłaca. Smakowite dania, piękne dekoracja oraz szybka obsługa to najważniejsze kwestie. Na co jeszcze warto jest zwrócić uwagę, przy szukaniu miejsca na wesele? Od czego w ogóle zacząć? Najpierw należy się zastanowić nad listą gości. Dzięki temu, będziecie mogli mniej więcej oszacować, ile osób będzie na weselu.

Beautiful wedding couple dancing their first dance in the huge h

Doprecyzujecie również obszar poszukiwań. Gdy będziecie przeglądać oferty sal weselnych, to spójrzcie na to, ile sal znajduje się w danym obiekcie. Jeżeli jest ich więcej niż jedna, to sprawdźcie, czy każda sala posiada osobną infrastrukturę, wejścia oraz ogrody. Dzięki temu goście każdej pary młodej będą mogli bawić się oddzielnie. Zastanówcie się również nad tym, w jakim stylu chcecie mieć wesele. Czy wolicie eleganckie przyjęcie w hotelu, czy lepsza będzie głośna zabawa do białego rana, w jakimś trochę oddalonym od centrum miasta zajeździe. Przy lokalizacji sali, weźcie pod uwagę też możliwości logistyczne swoich gości. Gdy zaprosicie wiele przyjezdnych osób, to zawczasu sprawdźcie, ile w danym zajeździe jest miejsc noclegowych. Pomyślcie również o dodatkowych kosztach. Przede wszystkim sprawdźcie cennik oraz możliwości urządzenia poprawin w wybranym przez was lokalu. Pamiętaj o tym, że salę należy rezerwować z co najmniej rocznym wyprzedzeniem.

Zespół na wesele – ważniejszy od menu

Nie ma co ukrywać, że muzyka tworzy atmosferę na weselu. Pomaga ona poprawić nastrój gościom, zachęcić ich do zabawy oraz tańczenia na parkiecie. Czasami dzięki niej można też stworzyć romantyczny nastrój. Z tego względu tak ważny jest odpowiedni zespół na wesele. To, ile pieniędzy możecie przeznaczyć na wynajęcie zespołu muzycznego na wesele, w dużym stopniu określa, wiele spraw, które się z nim wiążą. Mogą tutaj na przykład o ilości osób. Im więcej członków ma zespół, tym wyższe będzie jego łączne wynagrodzenie. Budżet pary młodej ma wpływ również na to, na jakich instrumentach będzie grał zespół. A dokładniej chodzi tutaj o to, na ilu instrumentach, różnego rodzaju będzie grał zespół na wesele. Musicie pamiętać o tym, że więcej instrumentów, to nie zawsze lepsza muzyka. Więcej na ten temat w dalszej części artykułu.

Dancing couples during party or wedding celebration

Teraz skupmy się na dalszych ważnych kwestiach, dotyczących wyboru zespołu weselnego. Warto przed podpisaniem umowy, dopytać, jakie doświadczenie ma dany zespół. Czy umieją oni tylko grać i śpiewać, czy mają również praktykę w prowadzeniu wesel? – Rola zespołu na wesele nie kończy się jedynie na wykonywaniu utworów, jednego po drugim. Do zadań członków zespołu należy również między innymi zaproszenie pary młodej do pierwszego tańca, namawianie gości do wznoszenia toastów, oraz zabawy na parkiecie – zwraca uwagę Katarzyna Zupka, Wedding Planer portalu https://wedding.pl/. Przy wyborze zespołu na wesele należy jeszcze wziąć pod uwagę: jego repertuar, sposób prowadzenia oczepin oraz to, czy ma portfolio lub rekomendacje.

Ilość równa się jakość?

Jeżeli Twój weselny budżet nieubłaganie się kończy, a Wy cały czas nie macie jeszcze zespołu na wesele, to znajdź po prostu mniej liczną grupę muzyków. Zwróć też uwagę, na ilość instrumentów, na których grają. Wielu muzyków to multiinstrumentaliści, więc nawet czteroosobowy zespół, będzie w stanie zapewnić dobrą zabawę na weselu.

Zespół na wesele – jak znaleźć?

Znalezienie zespołu na wesele nie jest takie proste, bowiem należy być gotowym na długotrwałe poszukiwania. Na szczęście można je sobie skrócić. W jaki sposób? Korzystając z internetu. Są w sieci strony, jak np. ta, https://wedding.pl/zespoly-weselne/warszawa, które zawierają bazy zespołów weselnych, sal weselnych czy fotografów ślubnych. Wracając jednak do zespołu, aby znaleźć dobry zespół na wesele należy wziąć pod uwagę następujące kwestie: swoje finanse, jego doświadczenie, portfolio, rekomendacje, repertuar, oraz to, w jaki sposób będą prowadzili oczepiny. To najważniejsze sprawy, o których nie możesz zapomnieć. Pamiętaj również o podpisaniu umowy.