Home Uroda Zdążyć z depilacją laserową przed urlopem…

Zdążyć z depilacją laserową przed urlopem…

Junge Frau mit Hut in einem Cabriolet zeigt ihre Beine

Myślisz, że już za późno na depilację laserową? Nic bardziej mylnego, zobacz, które okolice możesz depilować nawet latem.

Depilacja laserowa to trwały sposób na gładką skórę i lepsze samopoczucie. Ten zabieg kosmetyczny polega na usunięciu specjalnym laserem owłosienia na ciele.

Alternatywa dla klasycznej depilacji

Która z nas nie zna depilacji maszynką do golenia, bolesnego wosku, czy specjalnych kremów do depilacji? Wiele kobiet poświęca dużo czasu na regularne usuwanie owłosienia, a jednocześnie wygląd ich skóry pozostawia wiele do życzenia. Dlaczego? Po wielu metodach klasycznej depilacji powstają uczulenia oraz podrażnienia skóry. Co gorsza – taka depilacja nie jest szczególnie długotrwała, przez co ciężko o zagojenie podrażnień.

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Depilacja laserowa to świetne rozwiązanie dla tych kobiet, które chcą oszczędzić sporo czasu, a jednocześnie zadbać o wygląd skóry. Po kilku seriach zabiegów pozbywamy się większości włosów, a tym samym zyskujemy pewność siebie i świadomość, że niezależnie od sytuacji możemy wyjść z domu bez przesadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Spontaniczne wyjście na basen? Tym razem nie musisz się do tego przygotowywać!

Jak wygląda depilacja laserowa?

Za pomocą wiązki światła niszczony jest mieszek włosowy, dzięki czemu skóra nie zostaje uszkodzona tylko sam włos. Należy pamiętać, że przed depilacją laserową wymagana jest konsultacja, na której zostanie określona ilość zabiegów. Depilacja laserowa nie może być wykonywana na świeżo opalonej skórze, jednak nawet wiosną i latem możesz zadbać o gładkość swoich pach, czy bikini. Tych miejsc nie opalamy, jednak ich gładkość pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Jeśli chciałabyś rozpocząć swoją przygodę z depilacją laserową, to nie musisz teraz czekać do jesieni, tylko zacząć od tych bardziej ukrytych partii. Gładkie pachy, czy okolice bikini zapewnią Ci wzrost pewności siebie, jak i oszczędność czasu. Teraz przed wyjściem możesz poświęcić czas przeznaczony na depilację na coś znacznie przyjemniejszego.

Przed i po zabiegu

Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona (1-2 dni przed) i umyta. Nie nakładamy na nią balsamu, czy innych kosmetyków. Do tego, nie wyrywamy włosów na minimum 6 tygodni przed zabiegiem, ani na tydzień przed nie stosujemy kremów depilujących.

Po zabiegu należy stosować kremy z filtrami UV i unikać słońca przez minimum 2 tygodnie od zabiegu. Co istotne — w depilowanych miejscach nie stosuje się kosmetyków, tylko 2-3 razy dziennie smaruje się je alantanem lub bepantem. W ten sposób skóra szybko wraca do rewelacyjnej kondycji.

Zabieg należy powtarzać co 4-8 tygodni. Ta częstotliwość jest wartością indywidualną uzależnioną od typu włosa, jak i jego pigmentacji. Więcej informacji znajdziesz na depilacja.pl

Depilacja laserowa to wygoda dla każdej kobiety. Wystarczy kilka sesji, by cieszyć się gładkim ciałem – bez podrażnień, krostek, czy wrośniętych włosków. Od teraz Twoja skóra będzie prezentowała się idealnie, a do tego zawsze będzie gładka. Nie musisz latem rezygnować z depilacji laserowej – wystarczy, że wybierzesz depilacje partii, które nie są szczególnie narażone na dostęp słońca. W ten prosty sposób do jesieni będziesz miała idealnie gładkie pachy i okolice bikini. Później na spokojnie możesz zająć się np. nogami i cieszyć się ze swojej decyzji – która oszczędza zarówno czas, jak i pieniądze!