Home Lifestyle Zbliża się sezon komunijny. Dobry lokal – podstawą przyjęcia

Zbliża się sezon komunijny. Dobry lokal – podstawą przyjęcia

komuniadziewczynka

Pierwsza Komunia jest ogromnym stresem nie tylko dla dziecka, ale również dla jego rodziców. Wydarzenie to wiąże się z przeżyciami duchowymi, a dodatkowo rodzice pragną podkreślić jego wyjątkowość uroczystym obiadem lub wręcz przyjęciem w gronie rodziny i przyjaciół.

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na urządzenie obiadu komunijnego w sali restauracyjnej (np. Hotelu Sleep). W takim przypadku należy jednak pamiętać, aby zarezerwować ją z odpowiednim wyprzedzeniem, w przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni pomieścić wszystkich zaproszonych gości w mieszkaniu lub mniejszej, mało atrakcyjnej sali.

Dużo lokali organizuje po kilka uroczystości jednocześnie. Stoły zostają wtedy odgrodzone od siebie parawanami, chyba że lokal posiada kilka sal, w których może umieścić poszczególne grupy gości.
Szukając lokalu na przyjęcie komunijne, powinniśmy zwrócić uwagę na jego wielkość (powinien swobodnie pomieścić wszystkich naszych gości), na możliwości jakie nam daje przy rozstawianiu stołów, a także jakie oferuje menu i czy posiada miejsce, w którym będą mogły bawić się dzieci.

Przed wyborem sali restauracyjnej, w pierwszej kolejności powinniśmy określić liczbę gości, których planujemy zaprosić oraz ocenić własne możliwości finansowe. Po dokonaniu wszystkich przemyśleń i obliczeń, będziemy wiedzieć jakiego rodzaju lokal potrzebujemy.
Warto sprawdzić jakie jedzenie oferuje wybrany przez nas lokal, jak są w nim rozlokowane toalety oraz czy miejsce do zabaw dla dzieci znajduje się w tym samym pomieszczeniu co stoły, czy może w oddzielnym. Pamiętajmy, że jest to przyjęcie z udziałem dzieci, dlatego wybierając salę kierujmy się potrzebami naszych pociech. Menu powinno być dostosowane do ich wieku i upodobań. Odpowiedni lokal powinien dysponować również placem zabaw, a jego teren powinien być dobrze ogrodzony, dzięki czemu nasze pociechy będą mogły czuć się bezpiecznie.

Ostatnio coraz częściej mieszkańcy wielkich miast (jak np. Wrocław, Warszawa, Łódź czy Kraków) decydują się na zorganizowanie przyjęcia komunijnego poza miastem. Wybierają lokale oddalone od zgiełku miasta, które zapewnią dobrą jakość usług i komfortowe warunki. Koszty organizacji takiego przyjęcia w lokalu poza miastem (np. w Hotelu Sleep, który położony jest na obrzeżach Wrocławia) często są dużo niższe niż w przypadku przyjęć organizowanych w lokalach miejskich. Sale znajdujące się poza miastem są popularne również ze względu na piękne tereny zielone, jakimi z reguły są otoczone, a także ze względu na dodatkowe atrakcje, jakie mają w swojej ofercie. Niektóre lokale proponują, za dodatkową opłatą, przejazd bryczką konną lub bezpośrednio na koniu oraz wiele zabaw na świeżym powietrzu, zorganizowanych przez profesjonalnych animatorów.

Wyprawienie przyjęcia komunijnego w sali restauracyjnej ma wiele zalet. Nie musimy martwić się przygotowaniem wszystkich potraw i kwestią pomieszczenia gości, często w niezbyt dużym mieszkaniu. Również po przyjęciu nie zostaniemy z mnóstwem naczyń do umycia i bałaganem, który został po wizycie gości. Wynajęcie sali na przyjęcie komunijne jest często jedynym rozwiązaniem dla osób, które mają dużą rodzinę.