Home Lifestyle Założenie konta osobistego bez wizyty w oddziale, Sprawdź, jak to zrobić

Założenie konta osobistego bez wizyty w oddziale, Sprawdź, jak to zrobić

Fot.:Adobestock

Założenie konta bankowego powinno być dziś tak samo łatwe i wygodne, jak jego użytkowanie. Chcesz założyć ROR bez wizyty w oddziale? Podpowiadamy, jak to zrobić.

Konto osobiste jest jednym z najpopularniejszych produktów bankowych. Jak wynika z danych udostępnionych przez PRNews – pod koniec 2018 roku polskie banki prowadziły prawie 33 mln takich rachunków[1].

Nie tylko podstawowe operacje

Ogromna konkurencja między bankami oraz coraz większe oczekiwania klientów sprawiają, że konto bankowe nie jest dziś „tylko kontem”. Współczesny ROR umożliwia nie tylko otrzymywanie wynagrodzenia i wykonywanie podstawowych operacji bankowych – przelewów, zleceń stałych czy wypłaty gotówki z bankomatów. Ułatwia także oszczędzanie, pozwala dodatkowo zarabiać, a nawet… zapewnia dostęp do ubezpieczenia assistance, które gwarantuje wsparcie banku w nieprzewidzianych sytuacjach życiowych, takich jak włamanie, utrata kluczyków do auta czy choroba dziecka. Dzięki wygodnemu systemowi bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej, szybkim płatnościom BLIK czy płatnościom smartfonem korzystanie z konta jest dziś łatwiejsze i przyjemniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W połączeniu z niskimi opłatami (a często nawet brakiem opłat) daje to mieszankę iście wybuchową.

Czy założenie ROR-u jest równie wygodne, co jego prowadzenie?

W celu potwierdzenia wniosku o konto konieczne może być także wpisanie kodu SMS, który otrzymasz na telefon komórkowy. Pamiętaj więc, aby podczas wypełniania wniosku mieć telefon komórkowy pod ręką.

Założenie konta przez system bankowości internetowej

Jesteś już klientem banku, w którym chcesz założyć konto osobiste? Masz dostęp do systemu bankowości internetowej? Założysz rachunek jeszcze szybciej! Jak to zrobić? Zaloguj się do systemu, znajdź w panelu opcję założenia ROR-u i podążaj za dalszymi instrukcjami. Cała procedura jest jeszcze szybsza niż ta towarzysząca założeniu konta przez stronę banku i trwa z reguły nie dłużej niż kilka minut.

Co z umową?

Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku konieczne będzie podpisanie umowy z bankiem. Aby to zrobić, nie musisz jednak odwiedzać oddziału. Większość instytucji umożliwia podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera. Jak to działa? Wkrótce po złożeniu wniosku przedstawiciel banku zadzwoni do ciebie i ustali dogodny czas wizyty kuriera. Pamiętaj, że możesz poprosić o dostarczenie dokumentu nie tylko pod wskazany we wniosku adres, ale także pod inny, np. do pracy.

Przemyślany wybór gwarancją benefitów

Dobre konto osobiste ułatwia życie. Jego wybór powinien być więc dokładnie przemyślany. Sięgając po pierwszy lepszy ROR, narażasz się na utratę atrakcyjnych benefitów, a swój portfel – na dodatkowe, zupełnie zbędne koszty.

[1] Tutaj więcej informacji na temat badania – https://prnews.pl/raport-prnews-pl-rynek-kont-osobistych-iv-kw-2018-441689