Home Uroda Zabiegi na zniszczone stopy

Zabiegi na zniszczone stopy

stopy

Gorszy wygląd, kiepskie samopoczucie, a często i nasilające się problemy z chodzeniem – oto problemy, z którymi dość często muszą się zmierzyć osoby dotknięte problemem zniszczonych stóp. W jaki sposób można poradzić sobie z takim problemem?

Cennym wsparciem mogą się w takim przypadku okazać dobrze dobrane zabiegi kosmetyczne. Co mogą nam zaoferować salony piękności? Jakie zabiegi mogą sprawić, że zniszczone stopy przestaną nam utrudniać życie?

Dlaczego warto zadbać o stopy?

Ukryte w pełnych butach stopy teoretycznie nie powinny być dla nas większym problemem. A jednak często okazuje się, że musimy „wystąpić” na bosaka lub też krótkie fale upałów zmuszą nas do zakładania lekkich butów, klapek lub sandałów. W takich chwilach kompleksy związane z wyglądem stóp stają się częsta przypadłością. Błędem jest jednak zakładanie, że zniszczone stopy to tylko problem estetyczny. Pamiętajmy, że im więcej zaniedbań, tym więcej przykrych dolegliwości. Zniszczone stopy mogą przecież boleć, a uciążliwe otarcia czy problemy z paznokciami mogą nam poważnie utrudniać swobodne chodzenie. Jak uniknąć takich problemów?

Salony piękności w walce o zdrowie i piękny wygląd stóp

Od wielu lat w salonach piękności oferowane są zabiegi kosmetyczne, dzięki którym możemy utrzymać swe stopy w lepszej formie. Jednym z nich jest pedicure japoński – zabieg, który skutecznie odżywia i regeneruje zniszczoną płytkę paznokcia. Pedicure tego typu polega na wcieraniu w paznokcie specjalnej pasty, będącej mieszanką glinki krzemionkowej pochodzącej z Morza Japońskiego oraz takich składników, jak pyłek pszczeli, keratyna oraz witamina A i C. Zabieg taki nie tylko poprawia wygląd paznokci, ale też sprawia, że stają się one mocniejsze i mniej łamliwe. Innym zabiegiem, który może nam pomóc w walce o piękne i zdrowe stopy, jest usuwanie zrogowaciałego naskórka. Może on sprawić wiele problemów, a jego obecność z pewnością nie ma zbyt dobrego wpływu na wygląd naszych stóp. W walce o miękką i zdrową skórę stóp pomogą też kompresy z ciepłej parafiny oraz takie zabiegi kosmetyczne, jak pedicure kwasowy. Dla zmęczonych i zniszczonych stóp cennym wsparciem mogą się też stać kąpiele w wodzie, do której dodana zostanie sól z Morza Martwego (więcej o domowych sposobach pielęgnacji znajdziesz na: szkola-wizazu.pl). O tym, że sól taka jest wspaniałym kosmetykiem, wiadomo od dawna. Warto więc przekonać się do niej i zacząć z niej korzystać także podczas wykonywania zabiegów na piękne stopy.

Piękne stopy, pozbawione zrogowaciałego naskórka, oraz zdrowe, lśniące paznokcie – oto marzenie wielu kobiet. Jeśli w porę zaczniemy korzystać z tych zabiegów kosmetycznych, które są nam oferowane przez większość salonów piękności, z pewnością uda nam się takie marzenia spełnić.