Home Kariera i rozwój Wzorowe kobiety

Wzorowe kobiety

55750454_395159997948343_1879733136204496896_n

Co znaczy dziś być kobietą?
Czy istnieje wzór kobiecości?
Co łączy współczesne kobiety?

We współczesnym świecie tym, co wydaje się wspólne nam wszystkim, mimo naszych indywidualnych osobowości, odmienności i wielobarwności, jest
pęd do nowych sposobów życia. Odważne, twórcze wybory i świadome łączenie różnych sfer, umiejętności, inspiracji – tym cechują się dzisiejsze kobiety. Praca nie może być tylko pracą – musi wynikać z pasji. Macierzyństwo nie jest kieratem – jest przygodą. Wchodzimy w relacje, bo tego chcemy, a nie z konieczności.

Odkrywanie nowych wymiarów kobiecości jest tym, co łączy przedstawicielki płci pięknej, co w dzisiejszych czasach tworzy społeczności. Coraz więcej jest inicjatyw skierowanych właśnie do nas, a ich tematyka jest różnorodna – od zagadnień związanych z rozwojem kompetencji, przez zdrowie, duchowość, skończywszy na projektach naukowych i biznesowych.

Na naszym rodzimym podwórku doskonałym przykładem takiej solidarnej, twórczej kooperacji jest działająca od 6 lat kobieca ekipa warszawskich targów dizajnu „Wzory”. Wśród wystawców – młodych, niezależnych polskich projektantów i rzemieślników – od początku istnienia „Wzorów” sporo jest też marek tworzonych przez same kobiety. To my stanowimy również przeważającą liczebnie grupę odwiedzających targi.

Przy okazji tegorocznych „Wzorów na wiosnę”, organizowanych we wnętrzach Domu Towarowego Braci Jabłkowskich, w ostatni weekend kwietnia, cały pierwszy, sobotni dzień organizatorki wydarzenia postanowiły więc poświęcić właśnie kobietom.

Jak mówi pomysłodawczyni targów, Jagoda Valkov: „Wzory” od początku tworzone są przez kobiety. Chciałam zrobić coś dla kobiet – coś, co łączy dizajn i kobiecość, abyśmy nie tylko dbały o przestrzeń, w jakiej żyjemy, ale także o nasze wnętrze i rozwój.

Zgodnie z tym zamysłem, 27 kwietnia podczas wydarzenia o nazwie „Wzory są kobietą” poza tradycyjną ofertą targową, czyli unikalnymi, często ręcznie tworzonymi produktami sztuki użytkowej, jak meble, grafika, dodatki, rośliny, biżuteria, znajdziemy wszystko to, co powinno zaspokoić nasz głód poszukiwań w sferze świadomej troski o siebie i otoczenie.

Tego dnia dziewięć niezwykłych kobiet – specjalistek wielu dziedzin związanych z rozwojem, edukacją, zdrowym stylem życia, biznesem, a także sztuką, duchowością, psycho- i fizjoterapią – podzieli się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem podczas licznych warsztatów i wykładów. Tematyka spotkań, choć zróżnicowana, odwołuje się do holistycznego podejścia do zdrowia oraz twórczego i świadomego stylu życia, nie dającego zamknąć się w żadnym szablonie.

Prowadzące nauczą nas między innymi technik świadomego oddechu, sposobów przepracowywania emocji na poziomie ciała i odnajdowania w nim punktów energetycznych. Poznamy jogę twarzy oraz przynoszące rewelacyjne rezultaty terapie: skoncentrowaną na rozwiązaniach i czaszkowo-krzyżową, stanowiące doskonale uzupełniające się metody pracy z ciałem i umysłem. Dowiemy się, jak żyć zgodnie z rytmem natury i dbać o siebie naturalnymi sposobami, a także nauczymy się tworzyć stuprocentowo naturalne perfumy o magicznych zapachach i działaniu.

Poszukamy własnych ścieżek życiowych, również zawodowych i poznamy sposoby rozwijania twórczej ekspresji, w tym tej związanej z mocą kobiecego głosu. Zbadamy lunarną mandalę miesięcznego cyklu i sprawdzimy, jak natura, las i zioła mogą nas wspierać w harmonijnym rozwoju.

Podczas wieńczącego kobiecy dzień panelu dyskusyjnego pt. „Kobiecość w XXI wieku” porozmawiamy zaś o tym, co znaczy i jak to jest być kobietą w zmieniającym się współczesnym świecie, pełnym wyzwań i chaosu, ale też coraz większych możliwości i nadziei. Zastanowimy się, jak dbać o siebie i swoją kobiecość pod presją wymagań i stresu.

Tego dnia kobiety będą mogły świadomie stworzyć swoje nowe, zaskakujące i niepokorne Wzory.

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy i szczegółowy plan poszczególnych wydarzeń dostępne są poprzez stronę https://www.facebook.com/events/1032823256908524/.

WZORY na wiosnę 2019
27-28 kwietnia
Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy
ul. Bracka 25
Warszawa
godziny wydarzenia 11-19

wstęp wolny

Home

Strona główna


https://www.facebook.com/events/2149694271751766/?event_time_id=2149694278418432