Home Design i wnętrze Wykurz kurz z odkurzaczami Kärcher

Wykurz kurz z odkurzaczami Kärcher

sv_7_floor_nozzle_app_18_ci15-80846-300dpi

Odkurzanie, czy nam się to podoba czy nie, jest czynnością, którą wykonywać trzeba. I to nie tylko z względów estetycznych, ale i zdrowotnych. W każdym zakamarku naszego domu gnieździ się bowiem kurz, a w nim roztocza i ich alergenne odchody. Jak w takiej sytuacji odkurzać skutecznie? Pomocą służyć mogą odkurzacze Kärcher. Nowością 2017 jest pionowy odkurzacz VC 5, idealny do mniejszych mieszkań ze względu na kompaktowe wymiary, które w niczym jednak nie ograniczają jego skuteczności odkurzania. W swojej bogatej ofercie firma Kärcher posiada bardzo szeroki asortyment domowych odkurzaczy, które cechuje wysoki stopień filtracji i które są specjalnie dedykowane osobom cierpiącym już na alergie wziewne. Oferuje także urządzenia zapewniające gorącą parą wodną higieniczną czystość podłóg twardych. Warto poznać je wszystkie i wybrać coś dla siebie!

VC 5 – walka z kurzem w dobrym stylu

Posiadanie niewielkiego, przytulnego mieszkania ma wiele zalet. Jednak mała ilość miejsca do przechowywania różnego rodzaju sprzętów do nich nie należy. Są jednak sposoby, by poradzić sobie z tym wyzwaniem. Nowy, kompaktowy odkurzacz VC 5 marki Kärcher jest stworzony z myślą o małych mieszkaniach.

VC 5 kładzie kres workom filtracyjnym do odkurzaczy. Filtr odkurzacza VC 5 możemy po prostu opróżnić do kosza na śmieci i pracować dalej. 3-stopniowa filtracja jest realizowana przez filtr główny, zmywalny filtr o dużej żywotności (cartridge) oraz filtr powietrza wylotowego. System ten zapewnia 99,98% skuteczność filtracji. Wyjmowana kaseta filtra umożliwia szybkie i łatwe wyciąganie filtra jedną ręką, bez kontaktu z zabrudzeniami. Duży zbiornik na zanieczyszczenia umożliwia wyczyszczenie ok. 150 m² powierzchni.

Siłą VC 5 nie ustępuje tradycyjnym odkurzaczom, a po złożeniu jest tak mały, że bez trudu zmieści się w każdym schowku. Jego zaletą jest też ciekawy design – nowoczesny, a nawiązujący do klasycznych pionowych odkurzaczy spotykanych w latach 60’ XX w. Jest to więc urządzenie zarówno funkcjonalne jak i stylowe. VC 5 jest wyjątkowo lekki (zaledwie 3,2 kg). Jego moc wynosi 500 W.

vc_5_sleeping_room_yellow_app_2_ci15-100627-300dpi

VC 5 w pozycji parkingowej ze złożoną rurą ssącą, jest tak mały, ze bez trudu zmieści się na każdej półce czy w narożniku pokoju. Zaoszczędzoną przestrzeń możemy dzięki temu dowolnie zagospodarować! VC 5 jest komfortowy w obsłudze: naciskając tylko jeden przycisk regulujemy długość lancy teleskopowej (możliwość ustawienia wysokości lancy na trzech poziomach), co znacznie ułatwia odkurzanie. Złączka na dyszy sprawia, że odkurzacz jest bardziej elastyczny i bez trudu radzi sobie z usuwaniem kurzu nagromadzonego pod łóżkiem, czy w innych trudno dostępnych miejscach. Jeśli skorzystamy z dodatkowej dyszy szczelinowej to VC 5 pomoże nam usunąć np. okruszki zalegające w zakamarkach sofy.

VC 5 daje również możliwość ścierania kurzu z mebli za pomocą specjalnej miękkiej szczotki. Jest to bardzo interesująca alternatywa dla zwykłego ręcznego wycierania kurzu.

Urządzenie jest dostępne od stycznia 2017 w kolorze białym i żółtym. Modele oznaczone VC 5 posiadają długi 7,5 metrowy kabel oraz dodatkową dyszę do tapicerki. Modele VC 5 Premium są wyposażone w kabel o długości 9 metrów. Na wyposażeniu, poza dyszą do tapicerki, także specjalna szczotka do mebli oraz dysza szczelinowa.

Odkurzacz z filtrem wodnym Kärcher DS. 5.800

Poręczny odkurzacz z filtrem wodnym DS 5.800 przynosi ulgę wszystkim alergikom, w szczególności dzieciom uczulonym m.in. na roztocza kurzu domowego. Dzięki zastosowaniu wielostopniowego systemu filtracji, wszelkie drobne cząsteczki kurzu, bakterie, zarodniki grzybów, roztocza czy pyłki kwiatowe zatrzymywane są w kąpieli wodnej w odkurzaczu, a powietrze jest nawet czystsze od powietrza znajdującego się w sprzątanym pomieszczeniu!

DS 5.800 skutecznie odkurza wszystkie popularne rodzaje podłóg domowych: dywany, wykładziny tekstylne, podłogi twarde, a także meblowa tapicerkę! Odkurzacz umożliwia również zbieranie niewielkich ilości rozlanej wody (do 0,5 l). Całe wyposażenie DS. 5.800 można wygodnie przechowywać w schowku na obudowie odkurzacza dzięki czemu podczas pracy zawsze znajdują się „pod ręką”. W standardowym wyposażeniu znajdują się: ssawa podłogowa, szczelinowa, do tapicerki czy odpieniacz „FoamStop”.

Odkurzanie pełną parą – SV 7

Odkurzacz parowy Kärcher SV 7 to połączenie w jednym urządzeniu dwóch znanych już technologii czyszczenia: odkurzania oraz czyszczenia parowego. Odkurzacze parowe Kärcher skutecznie usuwają zarówno luźny kurz jak i związane z podłożem zabrudzenia z szerokiego zakresu pokryć podłogowych (dywany, pokrycia PCV, podłogi z kamienia naturalnego, płytki ceramiczne, terrakota). Uwolnione zabrudzenia są „pochłaniane” przez filtr wodny. Zbiornik tego filtra posiada tzw. „nadmiar pojemności” (0,6 l), który pozwala równocześnie na zbieranie odkurzaczem np. rozlanych cieczy. Model SV 7 wyposażono poza tym w zgrubny filtr kurzu, filtr piankowy i filtr HEPA – pewnie wyłapujący cząsteczki alergenów, takie jak pyłki kwiatów, zarodniki pleśni, bakterie i wydzieliny. Taka wielostopniowa filtracja w odkurzaczach serii SV pozwala utrzymać powietrze w sprzątanych pomieszczeniach na poziomie czystości oczekiwanym także przez alergików.