Home Lifestyle Wybierz słuchawki dla siebie i słuchaj muzyki wygodnie

Wybierz słuchawki dla siebie i słuchaj muzyki wygodnie

wybierzsluchawkidlasiebieisluchajmuzykiwygodnie2

Potrzebujesz nowych słuchawek, ale nie jesteś pewien, jaki model wybrać? Przeczytaj nasze porady i zobacz, jakie słuchawki sprawdzą się na co dzień, w aucie lub dla miłośnika nocnych seansów filmowych. Przekonaj się, kiedy wysoki stopień wygłuszenia hałasu z zewnątrz stanowi zaletę, a kiedy jest wadą, która dyskwalifikuje słuchawki dla konkretnej grupy użytkowników.

Słuchawki idealne na co dzień

Najwięcej osób poszukuje słuchawek uniwersalnych, przede wszystkim kompatybilnych ze smartfonami. Mogą występować zarówno w modelu dokanałowym (wygodniejszym, subtelniejszym), jak i wokółusznym (efektownym, modnym). Drugie rozróżnienie to sposób przesyłania danych: tradycyjny z uwzględnieniem kabla lub bezprzewodowy, najczęściej za pośrednictwem technologii Bluetooth, alternatywnie fal radiowych.

Słuchawki douszne, z których najpopularniejsze i najlepiej tłumiące hałas z zewnątrz są dokanałowe, to dobry wybór dla osób, które cenią swobodę ruchu oraz kompaktowość gadżetów. Takie słuchawki wraz z odtwarzaczem MP3 lub smartfonem łatwo schować do kieszeni, torebki bądź plecaka. Są dostępne w wielu kolorach, a czasem z atrakcyjnymi kształtami zaprezentowanymi bezpośrednio na słuchawkach, np. głowami zwierząt.

Słuchawki do auta

W samochodzie możesz korzystać albo z tradycyjnego zestawu słuchawek z mikrofonem, albo z nowoczesnej słuchawki Bluetooth. Dzięki temu pierwszemu gadżetowi po zakończeniu rozmowy wrócisz do słuchania muzyki. Nie będziesz też potrzebował kupować drugiej pary słuchawek.

wybierzsluchawkidlasiebieisluchajmuzykiwygodnie3

Jeśli jednak wybierzesz słuchawkę Bluetooth do prowadzenia rozmów telefonicznych, do słuchania muzyki będziesz musiał wybrać dodatkowe słuchawki. To rozwiązanie ma takie zalety, że kiedy w samochodzie zadzwoni do Ciebie telefon, nie musisz go szukać – połączenie odbierzesz i zakończysz z poziomu słuchawki. Ponieważ będziesz miał wolne drugie ucho, cały czas będziesz kontrolował, co dzieje się wokół Ciebie.

Słuchawki dla biegacza i rowerzysty

Nic nie stoi na przeszkodzie, by osoby ćwiczące na siłowni, w domu czy na łące korzystały z słuchawek dokanałowych lub wokółusznych o wysokim poziomie tłumienia hałasu. To wręcz wskazane, ponieważ będziesz mógł skupić się na sobie i na swoich wynikach. Nic nie będzie Cię rozpraszało.

Są jednak grupy sportowców, którzy zdecydowanie nie powinni wybierać słuchawek o zamkniętym profilu i wysokim stopniu tłumienia dźwięków z zewnątrz. Jeśli biegasz lub jeździsz na rowerze po terenie, na którym mogą być inni sportowcy lub mają prawo jeździć samochody, wystawiłbyś się na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Upewnij się więc, że kiedy jesteś blisko drogi, jednocześnie słyszysz i muzykę, i to, co dzieje się wokół Ciebie.

wybierzsluchawkidlasiebieisluchajmuzykiwygodnie1

Słuchawki do oglądania filmów

Słuchawki tłumiące dźwięki z zewnątrz mogą wybrać też miłośnicy oglądania filmów. Tu sprawdzą się przede wszystkim modele wokółuszne, ściśle obejmujące ucho i izolujące hałasy. Nawet jeśli puścisz horror w środku dnia, i tak będziesz miał szansę zaangażować się w akcję i odczuwać napięcie.

Pamiętaj, by Twoje słuchawki były bezprzewodowe, jeżeli zdarza Ci się oglądać z daleka od komputera czy telewizora. Możesz wygodnie leżeć na łóżku lub kanapie, podczas gdy dźwięk będzie przesyłany do słuchawek na pośrednictwem Bluetootha, Wi-Fi lub fal radiowych.