Home Kariera i rozwój „Wszystko jest łatwiejsze niż nam się wydaje” premiera książki Rafaela Santandreu

„Wszystko jest łatwiejsze niż nam się wydaje” premiera książki Rafaela Santandreu

Wszystko jest latwiejsze niz nam sie wydaje

Zmienianie siebie wymaga pracy i wysiłku, ale jest to najważniejsza praktyka w życiu człowieka – przepustka do dużo lepszego, szczęśliwszego i pełniejszego życia. „Wszystko jest łatwiejsze niż nam się wydaje” Rafaela Santandreu to potężne narzędzie dla osobistej przemiany i kompletny podręcznik autoterapii. Ponad 80% pacjentów Santandreu osiąga swoje cele terapeutyczne i wskazuje na polepszenie swego świata emocjonalnego. „Wszystko jest łatwiejsze niż nam się wydaje” w księgarniach od 22 kwietnia.

W książce „Wszystko jest łatwiejsze niż nam się wydaje” autor wyjaśnia, jak pracować, żeby czerpać z tego przyjemność, w jaki sposób radykalnie wyzbyć się kompleksów i dlaczego warto postrzegać stratę jako szansę. Poradnik zawiera praktyczne ćwiczenia, które nie tylko pomagają nauczyć się, jak wzorowo dawać sobie radę z trudnymi osobami, być w stanie przebaczać i umieć zapominać, ale też w jaki sposób stworzyć idealną relację partnerską i czuć się szczęśliwym, niezależnie od sytuacji. Santandreu obiecuje, że praca nad problemami uczyni nas silniejszymi w różnych okolicznościach życia. Korzystając z tej książki we własnym tempie i wykonując ćwiczenia zauważymy, jak rozwija się nasza muskulatura emocjonalna: jak w siłowni, zyskamy siłę i gibkość, moc i energię.

Santandreu bazuje na psychologii poznawczej, behawioralnej i mindfulness — naukowych formach terapii, zweryfikowanych w badaniach. Wykorzystując technikę mindfulness — treningu umysłu dla osób, które nie radzą sobie ze stresem i negatywnymi uczuciami — autor uczy, jak odzyskać siłę emocjonalną. Według niego to właśnie codzienna praktyka przynosi efekty, dlatego w każdej części książki przedstawił praktyczne ćwiczenia, które można wykonywać w dowolnej kolejności. Ćwiczenia mają pomóc w pracy nad problemami emocjonalnymi i uczynić z czytelników osoby silniejsze w różnych okolicznościach życia.

W swoich poradniach w Barcelonie i Madrycie Santandreu od lat konsultuje tysiące pacjentów, uzyskując ponad 80% pomyślnych rezultatów. Oznacza to, że 80% osób osiąga swoje cele terapeutyczne i, dokonując samooceny na koniec terapii, wskazuje polepszenie swego świata emocjonalnego w stopniu co najmniej 8 na 10 („0” oznacza stan w jakim rozpoczęły terapię, a „10” stan najlepszy z możliwych). Pacjenci podkreślają wtedy, że czują się bardzo szczęśliwi i zadowoleni z życia.

Rafael Santandreu – hiszpański psychoterapeuta i profesor psychologii, autorytet w dziedzinie zdrowia psychicznego ze względu na swą drogę zawodową, działalność w zakresie nauczania i innowacyjny wkład w prace badawcze. Autor bestsellerowych książek „Twój umysł na detoksie”, „Okulary szczęścia”, „Być szczęśliwym na Alasce”, opublikowanych przez Wydawnictwo MUZA. Obecnie poświęca większość czasu upowszechnianiu wiedzy wśród lekarzy i psychologów, a także popularyzacji psychologii w środkach przekazu. Urodził się i mieszka w Barcelonie, którą uważa za jedno z najpiękniejszych miast na świecie.

Autor: Rafael Santandreu
Tytuł: „Wszystko jest łatwiejsze niż nam się wydaje”
Wydawnictwo: MUZA
Premiera: 22 kwietnia 2020
Cena: 34,90 zł