Home Lifestyle Wrotki jako sposób na ćwiczenia i nudę

Wrotki jako sposób na ćwiczenia i nudę

Fot.: Sportbody.pl

Wiosenne temperatury, długie dni i jasne niebo sprzyjają wszelkim aktywnościom na świeżym powietrzu. W trakcie ciepłych miesięcy wiele z nas z przyjemnością zamienia wszelkie aktywności treningowe z tych wykonywanych na siłowni na te na dworze. Co zrobić jeśli nie jesteś fanką biegania, a chodzenia z kijkami nie należy do twoich ulubionych ćwiczeń? Wypróbuj trening z którego pewnie z przyjemnością korzystałaś jako nastolatka, a o którym zapomniałaś wraz z wiekiem, myśląc, że jest „lekko niepoważny”! O czym mowa? Oczywiście o jeździe na wrotkach!

Do wyboru do koloru

Kochane przez nas szczególnie w latach 90 minionego stulecia wrotki wracają do łask w nienagannym stylu. Wśród wielu modeli dostępnych np na Sportbody.pl zarówno fanki nowoczesności, jak i te z nas, które z łezką w oku wspominają czasy Beverly Hills 90210 znajdą coś dla siebie. Poza różnorodnością form supermodne wrotki zaskoczą Was też feerią nieoczywistych barw od supertrendy w tym sezonie pastelowej miętowej zieleni do ultra dziewczęcego pudrowego różu. Same powiedzcie, czy można im się oprzeć?

Solo i w towarzystwie

Wyjście na wrotki jest doskonałym pomysłem na spędzenie czasu nie tylko z przyjaciółką, jako alternatywa dla klasycznego spaceru, ale także jako sposób na aktywne popołudnie z dziećmi. Nawet jeśli lubisz spędzać czas w samotności, relaksując się po długim dniu za biurkiem słuchając muzyki czy audiobooków możesz oddawać się swoim ulubionym czynnościom przy okazji ciesząc oczy zmieniającymi się okolicznościami przyrody w trakcie szusowania po parkowych uliczkach we wrotkach.

Nie tylko przyjemności

W dobie przemieszczających się po chodnikach z zawrotną szybkością biznesmenów na elektrycznych hulajnogach możesz pozwolić sobie na całkowitą dowolność interpretacji miejsca do którego wybierzesz się na wrotkach. Zwróć uwagę, że codzienny trening możesz wykonywać nie tylko w trakcie spaceru, ale także jadąc do pracy, odbierając dzieci z przedszkola. Poza spaleniem zbędnych kalorii przemieścisz się w wybrane miejsce szybciej niż na piechotę, a biorąc pod uwagę niewielki rozmiary rolek unikniesz krępującego poczucia winy, z którym borykają się rowerzyści korzystający ze środków transportu miejskiego, w trakcie nagłego załamania pogody.

Jak same widzicie niezależnie od aktualnych możliwości czasowych nawet w trakcie najbardziej zajętego dnia można wygospodarować czas na przyjemny i niebanalny trening na świeżym powietrzy, który nie tylko wzmacnia mięśnie nóg,a także dzięki lepszemu krążeniu poprawia dotlenienie całego organizmu. W tym także mózgu który w ten sposób może pracować wydajniej tworząc kreatywne rozwiązania wszlkiego typu problemów i wyzwań.