Home Styl Wrocław – 5 najpiękniejszych miejsc na sesję ślubną

Wrocław – 5 najpiękniejszych miejsc na sesję ślubną

shutterstock_127850174

Wrocław przyciąga fotografów ślubnych i młode pary bogactwem zielonych miejsc oraz architektonicznych perełek. Umożliwia stworzenie niezwykłych sesji zdjęciowych w plenerze. Przedstawiamy subiektywną listę malowniczych miejsc i najlepszych pomysłów na sesje ślubne w plenerze we Wrocławiu.

Wrocław to doskonały punkt docelowy podróży nowożeńców. Klimatyczne restauracje, zachwycający rynek, teatry, galerie, kina, a nawet aquapark – wszystko to sprawi, że wyjazd do Wrocławia będzie niezapomnianym przeżyciem.

A gdyby tak skorzystać z okazji krótkiej wizyty i zorganizować tu sesję ślubną? Sprawdź 5 propozycji ślubnych plenerów, które przygotowali specjaliści z sieci hoteli AccorHotels. Wszystkie znajdują się w pobliżu najlepszych hoteli we Wrocławiu, dzięki czemu wyjście w sukni ślubnej nie będzie dużym problemem.

1. Pergola, Hala Stulecia i Ogród Japoński – sesja ślubna w zieleni

Trudno się dziwić, że te trzy miejsca są tak popularne pośród par młodych i fotografów. Te charakterystyczne obiekty znajdują się w swoim sąsiedztwie, więc w razie przeszkód (np. tłumy turystów, zmiana koncepcji) można szybko przenieść się na inny plener. Romantyczna pergola sprzyja tworzeniu urokliwych kadrów, Hala Stulecia z kolei to świetne tło do sesji w stylu retro, a Ogród Japoński usatysfakcjonuje zarówno miłośników klasyki, jak i zwolenników nowoczesnego minimalizmu.

2. Ostrów Tumski – z historią w tle

Obok Ogrodu Japońskiego to zdecydowanie najpopularniejsze miejsce na plener ślubny we Wrocławiu. Najstarsza, zabytkowa część Wrocławia obfituje w malownicze budynki, takie jak kościół św. Idziego (z XIII wieku!), monumentalna kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja czy niewielki gotycki kościółek św. Marcina. Prezentują się niezwykle malowniczo również o zmroku – pięknie oświetlone dodadzą tajemniczości wieczornej sesji.

3. Ogród Staromiejski we Wrocławiu – dla romantycznych dusz

Park stylizowany na przedwojenny ogród, z zachowanym klasycznym, XIX-wiecznym układem alejek, będzie wymarzonym miejscem na sesję zdjęciową dwójki marzycieli. Trudno wyobrazić sobie lepszy rekwizyt niż umieszczona w parku karuzela typu francuskiego, stylizowana na XIX-wieczną, z uroczymi drewnianymi konikami i gondolami.

Na scenie letniej Teatru Lalek, znajdującego się na terenie parku, w wakacje odbywają się przeróżne koncerty i spektakle – może takie spontaniczne wydarzenie ubarwi także Twoją sesję zdjęciową?

4. Budynek nowej Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu

Otwarty w styczniu 2012 roku budynek biblioteki stał się popularnym miejscem na sesję zdjęciową w plenerze. Industrialne, betonowe ściany, kolumny i schody skontrastowane z drewnianymi ławkami i panelami pięknie prezentują się na zdjęciach. To idealne tło zdjęciowe dla zwolenników nowoczesnego designu.

Ponadto z biblioteki rozciąga się piękny widok na Odrę. Połączenie modernistycznej architektury z naturalnym krajobrazem rzeki prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie, zwłaszcza na zdjęciach czarno-białych lub z zastosowanym chłodnym filtrem.

5. Wrocławskie mosty

Wrocław nazywany jest miastem stu mostów, chociaż tak naprawdę jest ich tutaj znacznie więcej. Każdy z nich, choć inny, ma swój niepowtarzalny klimat i świetnie prezentuje się na sesjach ślubnych. Po zakończonej sesji można, popularnym zwyczajem, zostawić na moście kłódkę z wygrawerowanymi inicjałami państwa młodych, jako symbol wiecznej miłości.

Wrocław zachwyca wielością miejsc, które można wykorzystać do sesji zdjęciowych w plenerze. Dziesiątki ciekawych lokalizacji dają nieograniczone możliwości realizacji pomysłów na sesję plenerową latem. Przyjedź do Wrocławia z ukochaną osobą, zarezerwuj nocleg w hotelu sieci AccorHotels i uwiecznij Wasze najlepsze wspomnienia na pamiątkowych zdjęciach.