Home Lifestyle Władza – przekleństwo czy błogosławieństwo?

Władza – przekleństwo czy błogosławieństwo?

unnamed

Od kilku tygodni gorąco jest na naszej scenie politycznej. Zainspirowało nas to do stworzenia poniższego zestawu 🙂

Korona – dzisiaj kojarzy się negatywnie, ale od wieków to symbol władzy! Czy władza to błogosławieństwo czy przekleństwo? A może jedno i drugie? Aby się przekonać, obejrzyj trzy porywające i pełne namiętności dramaty kostiumowe, w gwiazdorskiej obsadzie: „Makbet” z Michaelem Fassbenderem, „Księżna” z Keirą Knightley, „Kochanek królowej” z Alicią Vikander i Madsem Mikkelsenem.

KSIĘŻNA

Wyróżniona Oscarem i nagrodą BAFTA za najlepsze kostiumy opowieść o księżna Georgianie Cavendish (Keira Knightley), która wiodła ekstrawaganckie, pełne politycznych i miłosnych intryg życie. Już jako szesnastolatka wyróżniała się wśród innych arystokratek urodą i wdziękiem, wzbudzając tym samym zachwyt wszystkich mężczyzn. Udało się jej zwrócić uwagę samego księcia Devonshire (Ralph Fiennes). Perspektywa małżeństwa z tak wysoko postawionym człowiekiem i możliwość awansu społecznego, sprawiły że Georgiana odrzuciła zakochanego w niej Charlesa Grey’a. Jednak wbrew jej wyobrażeniu życie u boku Księcia nie przypominało bajki, a młoda Księżna szybko poznała gorzki smak życia na dworze. To historia niezwykłej kobiety, która była uwielbiana i znana z tego, że chciała być wierna swojej namiętności, historia kobiety, która musiała zapłacić za to wysoką cenę.
Zobacz na: ipla.tv

KOCHANEK KRÓLOWEJ

Nominowana do Ocara i wyróżniona dwoma Srebrnymi Niedźwiedziami w Berlinie, oparta na faktach historia królewskiego trójkąta miłosnego. Opowieść o słynnym romansie duńskiej królowej Karoliny Matyldy Hanowerskiej, żony króla Chrystiana VII z wpływowym politykiem Johannem Friedrichem Struensee, który doprowadził do rewolucji pałacowej, rozwodu królewskiej pary i wygnania królowej z Danii. Dramat kostiumowy, w którym fascynująca gra nieprzewidywalnych uczuć i namiętności rozgrywa się na tle walki o idee Oświecenia.
Zobacz na: ipla.tv

MAKBET

Nominowana do Złotej Palmy w Cannes ponadczasowa opowieść o żądzy władzy, zdradzie, pasji i szaleństwie. Krwawa gra o tron w średniowiecznej Szkocji z Michaelem Fassbenderem i Marion Cotillard w rolach głównych. Wiedźmy przepowiadają, wracającemu z wojennej wyprawy lordowi Makbetowi, świetlaną przyszłość. Budzące się w nim ambicje i żądzę władzy podsyca Lady Makbet. Prorocze słowa czarownic spełnią się, ale jego droga na tron spłynie krwią, a korona na jego skroniach okupiona zostanie szaleństwem.
Zobacz na: Netflix, vod.pl, pl.chilli.com, player.pl