Home Styl Winietki ślubne DIY – zaskocz swoich gości!

Winietki ślubne DIY – zaskocz swoich gości!

winietka-slubna

Winietki ślubne to ni mniej ni więcej tylko małe, najczęściej ozdobne, karteczki z imionami i/lub nazwiskami gości zaproszonych na wesele. Karteczki taki umieszcza się przy miejscach tak aby goście wiedzieli gdzie mają usiąść. Dzięki tym małym ślubnym drogowskazom możemy wcześniej zaplanować rozsadzenie gości i uniknąć zamieszania na początku przyjęcia weselnego i ewentualnych niezręcznych sytuacji związanych z rozmieszczeniem gości.

Skąd wziąć winietki ślubne?

Karteczki zwykle zamawia się w drukarni, pamiętajcie jednak, że raczej nie warto zamawiać ich razem z zaproszeniami. To ile winietek i z jakimi danymi będziemy potrzebowali zależy od tego ilu gości potwierdzi nam udział w weselu. W związku z tym najpierw wysyłamy lub wręczamy zaproszenia, z prośbą o potwierdzenie przed upływem określonego terminu. A następnie, mając już ostateczną listę gości zamawiamy winietki. Jeśli korzystacie z usług drukarni warto zamówić dodatkowo kilka pustych winietek, które w razie jakichś zmian na ostatnią chwilę, będziecie mogli opisać odręcznie. Jeśli organizujemy duże wesele, winietki zdecydowanie warto zamówić aby oszczędzić sobie czasu. Jak dowiedzieliśmy się w jednej z operujących w Poznaniu drukarni (http://letica.pl/oferta/poligrafia-slubna/winietki/), winietki to pozycja coraz częściej zamawiana zarówno przez osoby prywatne jak i firmy organizujące wesela. Jeśli jednak stawiacie na małe kameralne wesele z niewielką liczą gości, możecie sami pokusić się o własnoręczne przygotowanie oryginalnych winietek, które na pewno pozytywnie zaskoczą gości.

Winietki ślubne DIY

Ciekawe i oryginalne winietki możecie przygotować z przeróżnych przedmiotów, a często są to rzeczy, które znajdziecie praktycznie w każdym domu czy pierwszym lepszym sklepie. Do stworzenia kreatywnych winietek możecie wykorzystać na przykład duże liście roślin, połówki cytryny, szpulkę sznurka, szyszki czy korki po winie. Przydadzą się również różnego rodzaju wykałaczki czy patyczki, ozdobny papier, klej, nożyczki itd. Jak zobaczycie na poniższych zdjęciach takie winietki DIY (ang. do it yourself – zrób to sam) wcale nie muszą być trudne w wykonaniu. Często wystarczy ciekawy pomysł i trochę pracy, a efekt może być naprawdę interesujący. Jeśli sami nie czujecie się na siłach i nie wierzycie w swoje zdolności plastyczne to może macie jakąś bliską przyjaciółkę lub kogoś z rodziny, kto lubi tego typu projekty i będzie chciał pomóc.

Winietki DIY Galeria

A poniżej mamy dla Was kilka przykładów z kreatywnymi winietkami, które możecie wykonać sami w domu.

zdjecie 1

Winietki z liści, źródło zdjęcia: oncewed.com/diy-wedding-blog/fall-wedding- bad word-cards/attachment/fall-wedding-ideas-leaf- bad word-cards-brown-neutrals/

winietki z cytryny

Winietki z cytryny, źródło zdjęcia: marieclaireidees.com/,un-marque-place-en-citron,2610153,687.asp

zdjecie 3

Winietki z korka, źródło zdjęcia: almostmakesperfect.com/2012/11/13/diy-turkey-feather-place-cards/

zdjecie 4

Winietki z filtrów do kawy, źródło zdjęcia: paperyandcakery.com/2013/02/coffe-filter-place-settings.html

zdjecie 5

Winietki z żarówek, źródło zdjęcia: weddingchicks.com/2012/08/07/make-a-battery-powered-light-bulb/