Home Lifestyle Wieczorny trening? Zadbaj o odblaski!

Wieczorny trening? Zadbaj o odblaski!

foto

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, z pewnością od czasu do czasu zdarzy ci się wyjście na wieczorny trening. Niezależnie od tego, czy preferujesz bieg, czy też przejażdżkę rowerową, warto, byś pamiętała nie tylko o kondycji, ale także o swoim zdrowiu i bezpieczeństwie. Jak to połączyć? To proste – wyposaż się w gadżety odblaskowe!

Dlaczego nosimy odblaski?

Odzież odblaskowa czy gadżety z diodami LED kojarzą się nam na ogół z dziećmi i szkolną wyprawką. To błędne skojarzenie – każdy z nas powinien sobie zdawać sprawę z tego, że gadżety te mogą przydać się niezależnie od wieku. Przede wszystkim do używania odblasków zobowiązuje nas prawo – zgodnie z przepisami musi je zakładać po zmierzchu każda osoba, która porusza się pieszo po drodze poza terenem zabudowanym. Jednak nie tylko ryzyko otrzymania mandatu powinno nas nakłonić do korzystania z odbijających światło gadżetów. Przede wszystkim warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Dlatego też jeśli jesteś aktywna – biegasz, ćwiczysz czy po prostu dużo poruszasz się po mieście po zmierzchu – to warto zabezpieczyć się chociażby modną ostatnio odblaskową opaską na rękę czy łydkę – mówi specjalistka z firmy Refloactive.

Jakie odblaski wybrać, by dobrze wyglądać?

Czy jednak odblaski da się pogodzić z dobrym i modnym wyglądem? Wielu z nas te gadżety kojarzą się przecież głównie z jaskrawopomarańczową, workowatą kamizelką…

Na szczęście w dzisiejszych czasach odblaski i lifestyle idą ze sobą w parze. Bez problemu można dziś kupić uniwersalne kurtki sportowe, koszulki, t-shirty czy czapeczki, w których elementy odblaskowe wszyto w taki sposób, by zapewniały odpowiednie bezpieczeństwo, wyglądały nowocześnie i nie raziły w codziennym użytkowaniu. Dzięki tego typu rozwiązaniom nie trzeba już kupować osobno odblasków czy gadżetów z diodami LED, by być widocznym na drodze. Jest to z pewnością użyteczne rozwiązanie, łączące praktyczność i sportowy styl – dodaje specjalista z firmy Refloactive.

Odblaski dla dorosłych, dziecka i zwierzaka

Czy jednak odblaski to jedynie idealny gadżet na trening? Wręcz przeciwnie – przydadzą się one wszystkim domownikom w różnych sytuacjach. Co ważne, przeglądając ofertę profesjonalnych sklepów oferujących odblaski znajdziemy mnóstwo rozwiązań dedykowanych zarówno dla Ciebie, jak i męża, chłopaka, dzieci, rodziców czy nawet ukochanego czworonoga! Teraz więc w odblaski możesz wyposażyć całą rodzinę – i zadbać o to, by oni również wyróżniali się nocą.

Odblaski to bezpieczeństwo i symbol sportowego trybu życia. Każda kobieta powinna więc zadbać o to, by zawsze mieć je na sobie lub w torebce – dla siebie i bliskich!