Home Zdrowie Weź głęboki oddech od LG Puri Care

Weź głęboki oddech od LG Puri Care

lg_puri_care_smart_thinq

Zanieczyszczone powietrze to nie tylko problem wielkich aglomeracji miejskich, w których od lat czyste powietrze to towar deficytowy. Problem dotyczy również powietrza w naszych domach, ponieważ takie czynniki jak kurz, roztocza, pleśn czy sierść zwierząt również wpływają na jego czystość. Niestety, powietrze, które daje nam życie jednocześnie może nas skutecznie zabijać. Można sobie z tym jednak poradzić dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym sektora HVACR i firmie LG.

Szkodliwe oddychanie

Statystycznie, każdy człowiek wykonuje średnio około 900 wdechów powietrza na godzinę, wprowadzając tym samym blisko 7,5 litra mieszaniny życiodajnych gazów do płuc na minutę. W skali doby zdrowy człowiek jest w stanie dostarczyć do płuc ponad 10 tys. litrów powietrza. Wszystko byłoby dobrze, gdyby atmosfera nie była tak zanieczyszczona tyloma niebezpiecznymi związkami, które z roku na rok zbierają coraz większe, śmiertelne żniwo wśród populacji ludzkiej.

Jeszcze gorzej sytuacja przedstawia się w pomieszczeniach zamkniętych, w których wykorzystanie szkodliwych substancji i materiałów budowlanych, które emitują do powietrza niebezpieczne dla zdrowia związki, jest olbrzymie (kurz, alergeny, lotne związki alergiczne, substancje toksyczne, mikroorganizmy, itp.). Na tzw. syndrom chorego budynku cierpi już w Polsce ponad 1/3 obiektów budowlanych, w których mieszkają i pracują ludzie. Według badań, powietrze w pomieszczeniach zamkniętych może być nawet 10-krotnie bardziej toksyczne niż to, którym oddychamy na zewnątrz. Jak się skutecznie chronić przed zabójczym powietrzem we własnym domu? Na pewno warto wyposażyć swoje mieszkanie w profesjonalne oczyszczacze powietrza.

Domowa oczyszczalnia powietrza LG

Z grubsza rzecz ujmując, oczyszczacze powietrza to zaawansowane urządzenia elektryczne wyposażone w innowacyjne systemy filtracji powietrza. Są one w stanie skutecznie pozbyć się z powietrza składników smogu, jak np. pyłów PM2.5, lotnych związków organicznych, a także alergenów, bakterii oraz wszelkiego rodzaju wirusów. Jednym z takich urządzeń godnych polecenia zarówno do użytku domowego, jak i biurowego jest na pewno oczyszczacz powietrza LG Puri Care AS60GDWV0 https://www.strefaklimatyzacji.pl/aktualnosci1/oczyszczacze-powietrza-nowosc-w-ofercie-lg,76.html, który trafił niedawno na polski rynek, zdobywając od razu sporą rzeszę odbiorców.

Pierwsze, co wrzuca się w oczy, patrząc na LG Puri Care, to wyjątkowy, niespotykany u innych producentów design tego oczyszczacza powietrza. Atrakcyjny wygląd to cecha charakteryzująca od lat wszystkie produkty koreańskiej marki. Oprócz tego, jak oczyszczacz powietrza LG wygląda, ważne jest również, co potrafi, a potrafi naprawdę wiele.

Zdrowe powietrze w promieniu 360 stopni

Urządzenie zostało wyposażone w ruchomy booster, który, dzięki ogromnemu zasięgowi, umożliwia rozprowadzenie oczyszczonego powietrza po całej powierzchni pomieszczenia. System 6-stopniowej filtracji powietrza, wyposażony w inteligentny czujnik pyłu PM i zapachów, pozwala usuwać w ponad 99 procentach pyły PM2.5 oraz PM10, a także alergeny, wirusy, bakterie, formaldehydy oraz nieprzyjemne zapachy pochodzenia produkcyjnego (np. amoniak, kwas octowy, aldehyd octowy).Skuteczność oczyszczania powietrza na poziomie ponad 99 procent przez urządzenie LG została potwierdzona przez badania British Allergy Fundation – brytyjską organizację charytatywną zajmującą się pomaganiem dorosłym oraz dzieciom cierpiącym na różne odmiany alergii.

Kolor powietrza

Inżynierowie wyposażyli LG Puri Care w wielofunkcyjny wyświetlacz, który zmieniając swoją barwę informuje użytkownika o aktualnym zanieczyszczeniu powietrza w pomieszczeniu, a dzięki automatycznemu trybowi pracy urządzenie samo dostosowuje intensywność działania wentylatora (5 prędkości – auto, niski, średni, wysoki, turbo) do bieżącego poziomu zanieczyszczenia powietrza.

Oczyszczaczem powietrza LG Puri Care można w łatwy i szybki sposób sterować z dowolnego miejsca na Ziemi. Aplikacja SmartThinq umożliwia pełną kontrolę jakości powietrza w domu bez względu na miejsce pobytu jego właściciela.

Oczyszczacz powietrza LG Puri Care to bardzo dobry wybór, który pozwoli chronić się przed destrukcyjnymi skutkami zanieczyszczenia powietrza, którego jakość, według wielu badań, będzie z roku na rok coraz gorsza.

Artykuł sponsorowany