Home Lifestyle Wakacyjne wpadki – jak ich uniknąć?

Wakacyjne wpadki – jak ich uniknąć?

jedziesznaferiezdziecmi1

Podczas planowania wakacji, nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli. Nie na darmo mówi się, że nieszczęścia chodzą parami, a wypadki zdarzają się w najmniej oczekiwanym momencie. Niektórym wakacyjnym wpadkom można jednak utrzeć nosa. Wystarczy dobrze przygotować się do wypoczynku i na wszelki wypadek przeczytać nasz poradnik. Zobacz, co w nim przygotowaliśmy.

Wybierz odpowiednie ubezpieczenie

Potraktuj ubezpieczenie priorytetowo. Podczas, gdy większość urlopowiczów skupia się na wakacyjnych akcesoriach, ciuchach i rozmyślaniu o wycieczkach, Ty pomyśl o bezpieczeństwie na wczasach. Wydając nawet kilkanaście złotych dodatkowo na ubezpieczenie turystyczne, zapewnisz sobie bezpieczny powrót do kraju lub leczenie na miejscu. Standardowe ubezpieczenie podróżne powinien mieć każdy, kto wybiera się na wypoczynek. Co, jeśli na wakacjach nie tylko odpoczywasz?

Ekstremalne sporty wodne wprost domagają się dodatkowego ubezpieczenia w razie nieszczęśliwego wypadku. Przy takiej intensywności wysiłku fizycznego, a także ogromnej dawce adrenaliny, można poważnie uszkodzić ciało. Chcesz wybrać ofertę dla siebie? Wejdź tu: https://kioskpolis.pl/kalkulator-turystyczny/

Poruszając się po Europie podstawową i wszystkim doskonale znaną formą ubezpieczenia jest karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczeń Zdrowotnych. Pozwala ona na bezpłatne, podstawowe leczenie medyczne. Nie wystarcza jednak przy leczeniu zagranicznym. Pamiętaj, że koszt leczenia za granicą potrafi być nawet kilka razy droższy od tego, jaki otrzymujemy w naszym kraju.

feriezagranicazobaczjakieubezpieczeniewybrac1

Zapoznaj się z kulturą i obyczajami odwiedzanego przez siebie kraju

Aby nie popełniać gaf już na samym starcie wakacji, dowiedz się jak najwięcej informacji o kraju, do którego się wybierasz. Zupełnie inaczej będą cię wówczas odbierać miejscowi. Warto zajrzeć do internetu poczytać blogi podróżnicze oraz obejrzeć ciekawe filmiki. Naucz się podstawowych zwrotów w innym języku – obsługa hotelowa będzie zachwycona.

Dowiedz się jak najwięcej o ubraniu – co wypada, a czego absolutnie nie wypada nosić. Czy w miejscach, które wybrałeś można się opalać? Czy wypada spacerować z odkrytymi ramionami? Takie informacje bywają szczególnie ważne w krajach Bliskiego Wschodu.

Szanuj także świątynie różnych wyznań. Każda kultura i narody mają inne przyzwyczajenia oraz ustalenia religijne.

feriezagranicazobaczjakieubezpieczeniewybrac3

Zadbaj o zdrową opaleniznę

Nie chcesz cierpieć z powodu poparzeń słonecznych już pierwszego dnia? Zaopatrz się w kremy z filtrami, zacznij od wysokich i stopniowo je obniżaj. Nigdy nie zasypiaj w pełnym słońcu i pamiętaj o nakryciu głowy, szczególnie, jeśli podróżujesz z dziećmi.

Sprawdź ważność paszportu

Przyzwyczailiśmy się do wygody podróżowania bez paszportu, a jedynym dokumentem, którym posługujemy się na lotnisku jest dowód osobisty. Jednak nie do każdego kraju możemy podróżować bez paszportu. Czy jesteś sobie w stanie wyobrazić gorszy scenariusz niż nieważny paszport na lotnisku? Aktualność dokumentów osobistych sprawdź jeszcze przed rezerwacją wakacji – unikniesz przykrych rozczarowań.