Home Styl W jaki sposób dobrać kozaki do sylwetki? Podpowiadamy

W jaki sposób dobrać kozaki do sylwetki? Podpowiadamy

Fot.: Fotolia

Idzie zima i wiele kobiet staje przed dylematem jakie kozaki sobie sprawić, aby nie tylko dobrze chroniły przed zimnem, ale też współgrały z sylwetką.

Wybór wcale nie jest prosty, bo kozaki jako dość spory i widoczny element stylizacji potrafią zrobić wiele dobrego, ale też wiele zepsuć. Warto więc dobrze przemyśleć ten temat. W końcu przez kilka długich miesięcy będą podstawą naszej garderoby. Muszą zatem być wygodne, ciepłe i pasujące do naszej figury. Jak zatem je dobrać, żeby nie żałować i zawsze czuć się pewnie? Panie, które cieszą się proporcjonalną sylwetką mają ułatwione zadanie, ponieważ w ich przypadku sprawdzi się większość modnych w tym sezonie fasonów. Co jednak kiedy nasza sylwetka nie jest perfekcyjna? W artykule podpowiadamy na jakie detale należy zwrócić uwagę przy wyborze właściwego fasonu kozaków.

Niski wzrost, krótkie nogi

W przypadku sylwetki typu „kaczuszka” powinnyśmy mieć na uwadze, że wszystko co na siebie wkładamy powinno nas optycznie „wydłużać”. Wszelkie linie poziome i załamania będą więc grały na naszą niekorzyść. Dotyczy to także wysokich kozaków jak np. muszkieterki oraz futrzanych kozaków, które odstają od łydki. Duży i wyrazisty but skupi uwagę na dole stylizacji, przez co nogi wydadzą się jeszcze krótsze niż w rzeczywistości.

Jakie kozaki sprawdzą się przy krótkich nogach?

Niskie panie powinny poszukiwać kozaków na lekkim podwyższeniu, niekoniecznie szpilce, ale np. na koturnie lub słupku. Im lepiej stopią się one z łydką (kolorystycznie i dopasowaniem), tym korzystniej wyglądać będzie sylwetka. Naszym zadaniem przy krótkich nogach i niskim wzroście jest jak najlepiej manewrować ubiorem, tak by odwrócić uwagę od nieproporcjonalnego dołu sylwetki. Sprawdzą się zatem np. botki na koturnie w połączeniu z ciemnymi rajstopami lub spodniami.

Masywne uda i łydki

W przypadku kiedy mamy do ukrycia masywne nogi, nawet najbardziej proporcjonalna sylwetka straci, jeśli włożymy do niej niewłaściwe kozaki. Tutaj także obowiązuje zasada: im więcej załamań i poprzecznych linii garderoby, tym gorzej. Należy pamiętać, że but powinien kończyć się blisko najszczuplejszego punktu nogi, tuż pod załamaniem kolana. Najlepiej więc spiszą się oficerki dopasowane do łydki, które zakryją ją i ładnie wymodelują. Dobrze będą wyglądać też sneakersy, botki na obcasie lub koturnie sięgające za kostkę, które łączyć będziemy z ubraniem w podobnym do nich kolorze.

Zobacz kozaki damskie, które dobierzesz do twojej sylwetki.

Nogi typu „tyczki”, kościste lub zbyt szczupłe

Inny problem będą miały panie, których nogi są bardzo szczupłe, tyczkowate i niekształtne. Wówczas wszystkie fasony kozaków, które są ściśle przylegające do skóry będą ten efekt podkreślać. Warto więc, aby obuwie skupiało uwagę na sobie samym. Dziewczyny posiadające chude, kościste nogi mogą zdecydowanie poszaleć z fantazyjnymi kozakami. Dla nich właśnie są futerka i buty typu onuce czy śniegowce. Im więcej dzieje się wokół kostki, tym bardziej odciągamy uwagę od niedoskonałych nóg.