Home Lifestyle Umiesz liczyć? Licz na siebie – i oblicz sama OC

Umiesz liczyć? Licz na siebie – i oblicz sama OC

prosty-kalkulator-oc

Otrzymanie oferty ubezpieczeniowej jak na tacy to kusząca propozycja. Oczywiście nie ma nic złego w tym, że sięgniesz po pomoc agenta ubezpieczeniowego, który najlepiej orientuje się w obowiązujących na rynku trendach i doskonale zna dostępne polisy. Nie da się jednak ukryć, że w pełni świadomy wybór ubezpieczenia OC to wybór samodzielny. Zobacz, co zyskasz, wyszukując polisę na własną rękę.

Po pierwsze: oszczędzasz czas

Aby poznać i porównać oferty ubezpieczeniowe różnych firm, wcale nie musisz fatygować się do agencji i poświęcać czas na spotkania z ubezpieczycielami. Obecnie na rynku ubezpieczeniowym jest tak wiele ofert, że zgromadzenie pełnych informacji i świadomy wybór polisy zająłby Ci mnóstwo czasu.

Dużym ułatwieniem jest kalkulator OC, np. https://kalkulator-ac-oc.pl/. Nie musisz zatem wychodzić z domu, żeby dowiedzieć się, jakie masz możliwości i co oferują Ci ubezpieczyciele. Właściwie wystarczy dostęp do Internetu i dobre chęci. Kalkulator OC, po wypełnieniu krótkiego formularza, przedstawi Ci wycenę ubezpieczeń odpowiadających zakresem Twoim oczekiwaniom.

Po drugie: poznajesz oferty i ceny różnych towarzystw ubezpieczeniowych

Jeśli samodzielnie wyszukujesz właściwą dla Ciebie polisę, musisz dokładnie zapoznać się z każdą z ofert. Dzięki temu będziesz dobrze wiedziała, jaką ochronę wybierasz. Kalkulator OC wylicza także składkę ubezpieczeniową, której wysokość zależy od podanych przez Ciebie danych osobowych, informacji na temat pojazdu, historii jazdy, a także Twoich oczekiwań.

To na tym etapie wyboru polisy powinnaś zdecydować, jakiej ochrony potrzebujesz. Jeśli wiesz, że będziesz podróżowała za granicą, koniecznie skorzystaj z opcji Zielonej Karty, dzięki której Twoje ubezpieczenie będzie obowiązywało także w innych krajach. Dla auta parkowanego na zewnętrznym parkingu znajdź OC z ubezpieczeniem opon lub szyb. A dla własnego komfortu i poczucia bezpieczeństwa poszukaj OC z podstawowym zakresem assistance.

Po trzecie: poznasz oferty promocyjne

Ubezpieczyciele od czasu do czasu przygotowują dla kierowców atrakcyjne promocje, które pozwalają zaoszczędzić parę groszy lub otrzymać korzystne profity. Już samo korzystanie z kalkulatora OC i zakup polisy przez Internet może zapewnić Ci atrakcyjne zniżki. Jeśli samodzielnie wyszukujesz ubezpieczenie, na pewno znajdziesz informacje o rabatach na zakup polisy nieruchomości u tego samego ubezpieczyciela czy zniżce na ubezpieczenie kolejnego auta.

Po czwarte: omijasz agentów, którzy liczą na prowizje

Niestety zdarza się również tak, że agenci, zamiast kierować się Twoimi oczekiwaniami, próbują sprzedać Ci ubezpieczenie, które nie będzie dostosowane do Twoich potrzeb, licząc tym samym na prowizje i patrząc na własne korzyści. Jeśli sama dla siebie staniesz się agentem i wyszukasz tych polis, które spełniają Twoje oczekiwania, będziesz pewna, że dobrze zabezpieczyłaś swój samochód i nie wydałaś pieniędzy na coś, czego w rzeczywistości nie potrzebujesz.

oblicz-sama-ubezpieczenie-oc

Po piąte: porównujesz różne opcje

To, co przedstawi Ci agent ubezpieczeniowy to tylko niewielki wycinek tego, co możesz mieć. Tymczasem internetowy kalkulator OC pozwoli Ci na sprawne porównanie wielu opcji. Możesz porównać zakres i ceny samego ubezpieczenia OC z takim ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej, które będzie uzupełnione np. o ochronę opon.

Warto w kalkulatorze porównać najprostszy wariant OC z pakietami. Ceny OC + AC lub OC + NNW mogą Cię zaskoczyć. Cena polisy ubezpieczeniowej na samochód jest często korzystniejsza i bardziej opłacalna niż składka za samo OC, bez dodatków.