Home Zdrowie Ulga dla kręgosłupa – czym charakteryzują się najlepsze materace i jak wybrać najbardziej odpowiedni?

Ulga dla kręgosłupa – czym charakteryzują się najlepsze materace i jak wybrać najbardziej odpowiedni?

materac-medyczny-piankowy

Zdrowie naszego organizmu zależy od wielu czynników. To nie tylko odpowiednio zbilansowana dieta, próba zachowania wewnętrznej równowagi i właściwa dawka aktywności fizycznej, lecz także regeneracja podczas snu. To w łóżku spędzamy około 1/3 doby, dlatego nietrudno przewidzieć jak wielką wagą odznacza się zdrowy i dobry sen. Czym zatem charakteryzują się najlepsze materace oraz w jaki materac do spania warto zainwestować? Podpowiadamy!

Dobry materac do spania gwarantem prawdziwego odpoczynku. Sprawdź dlaczego!

Niejednokrotnie zauważyliśmy, że spędzenie nawet jednej nocy na mało wygodnym łóżku od razu daje o sobie znać. Czujemy się niewyspani, zmęczeni i „połamani” mając wrażenie, że pomimo całonocnego snu, moglibyśmy nadal odpoczywać. Z pomocą przychodzi wtedy podstawowy i najważniejszy klucz do dobrego samopoczucia oraz złagodzenia dolegliwości ciała – dobry materac do spania. Ale czym tak naprawdę powinien się wyróżniać? Jak spośród setek dostępnych modeli na rynku wybrać ten najlepszy? Kierujmy się wtedy odpowiednimi parametrami, które omówimy sobie poniżej.

Na pierwszym miejscu warto zwrócić uwagę na konstrukcję oraz sposób budowy poszczególnych warstw. Nowoczesne i doceniane przez setki osób technologie, koncentrują się głównie na wysokoelastycznych piankach odpornych na odkształcenia. Ich odpowiednia gęstość oraz wysokojakościowe komponenty, pozwolą nie tylko na najwyższy komfort i gwarancję pełnego odpoczynku podczas snu, lecz także na prawidłowe ułożenie ciała, w tym kręgosłupa. Dzięki wysokoelastyczym piankom ciężar tułowia i kończyn odpowiednio się rozkłada chroniąc w ten sposób przed niepotrzebnymi dolegliwościami czy porannym bólem. Bardzo ważnym elementem zastosowywanych obecnie pianek, jest technologia moletkowania szczególnie polecana osobom borykającym się z odleżynami. Możemy również spotkać się z techniką zatopionych sprężyn, co dodatkowo wzmacnia całą konstrukcję.

najlepsze-materace-plantpur

Kolejny element, na który powinniśmy zwrócić uwagę poszukując odpowiedzi na pytanie jaki materac do spania będzie najlepszy, to zastosowane surowce. Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy, że w dobie syntetycznego świata, również i do produkcji materacy wykorzystuje się substancje ropopochodne o toksycznym działaniu. Zwracajmy więc uwagę, aby poszukiwany przez nas model należał szedł w parze z ekologią i zastosowaniu substancji roślinnych, takich jak olej kokosowy. Dzięki temu otrzymujemy pewność, że podczas snu oddychamy bezpiecznie!

Pamiętajmy również o tak istotnym elemencie, jakim jest odpowiednio skonstruowane poszycie. Najlepiej, aby było zdejmowane i przystosowane do prania w domowych warunkach i co więcej – antybakteryjne! Technologie wypełniania warstwami probiotycznymi zapewnią nie tylko wysoką higienę snu, lecz także ochronę przez reakcjami alergicznymi, mikrobami i grzybami. To tak ważne przy długotrwałym przecież stosowaniu materaca.

Jaki materac do spania? Najwyższej jakości i z atestami!

Uważamy, że zdrowie nie ma ceny, a spokojny i bezpieczny dla ciała sen jest niezwykle ważnym aspektem decydującym o jakości naszego życia. Dobry materac do spania powinien być również dobrany według potrzeb naszego ciała o odpowiedniej skali twardości. Zwracajmy również uwagę na sposób wykonania pozwalający cieszyć się nowym nabytkiem przez długie lata, gwarancji – im wyższa, tym produkt pewniejszy, oraz – uzyskanych certyfikatach. To doskonały sposób na weryfikację najlepszych materacy na rynku! Pamiętaj, że dzisiejszy tryb życia nad wyraz zmusza nas o zadbanie o siebie, a noc to przecież doskonały sposób na regenerację – nie tylko umysłu, lecz również zmęczonego codziennością ciała.

» Zajrzyj do PlantPur i sprawdź najwyższej jakości materace ekologiczne