Home Styl Ubrania, które optycznie wyszczuplają

Ubrania, które optycznie wyszczuplają

fashion portrait of beautiful sensual woman

W dzisiejszych czasach moda odgrywa bardzo dużą rolę (w szczególności damska, chociaż męska również ma znaczenie). Każdy chce się prezentować jak najkorzystniej, pokazać ludziom ze swojego otoczenia swój styl. Przez ubrania można wyrazić siebie, niewerbalnie zasugerować z kim ma się do czynienia. XXI wiek to także czas szczupłych, wysportowanych figur.

Dlatego tak bardzo wzrosła popularność zdrowej żywności, siłowni, uprawiania sportów i tym podobne. Niestety wyrobienie sobie formy i doprowadzenie swojego ciała do wymarzonego wyglądu nie jest proste. Wymaga wielu wyrzeczeń i co najważniejsze – czasu (a nierzadko zdarza się tak, że chce się efekty otrzymać prawie natychmiastowo). Jeżeli więc ktoś nie może tyle czekać, bo ma na przykład ważną uroczystość i chce się prezentować nienagannie, można zdecydować się na projekty ubrań, które sprawiają, że optycznie szczuplej się wygląda.

Nie tylko czarny!

Pracownia projektowa prowadzi wiele badań, których celem jest dobranie ubrań w taki sposób, aby wizualnie zmniejszały sylwetkę. Ludzie błędnie uważają, że wyłącznie odzież w kolorze czarnym jest w stanie ich wyszczuplić, zatuszować nadmiar centymetrów w różnych partiach ciała i tym podobne. Po części jest to prawdą, ponieważ czerń skutecznie nas „pomniejsza”, ale jeżeli komuś nie pasuje ta barwa i źle w niej wygląda, nie musi się od razu załamywać i godzić z tym, że nie ma dla niego ratunku. Ubrania od projektantki są zróżnicowane i z pewnością każdy wybierze coś w sam raz dla siebie. Korzysta ona bowiem ze sprawdzonych, a także popularnych metod, które wcielone w życiu pozwolą na optyczne wyszczuplenie figury.

Kolor i wzór – co wybierać?

Projekty ubrań obejmują wiele barw i trzeba rozsądnie je dobierać. Jeśli zmniejszenie naszych obwodów ma się odbyć tylko na poziomie wizualnym to kolory są w tym przypadku niezwykle ważne. W naszej garderobie powinno się znaleźć wiele granatu, a także ciemniejszych odcieni szarego. Neonowe barwy, choć są bardzo modne, nieodpowiednio wybrane mogą mocno pogrubiać. Aby nasz wygląd nie był monotonny i bezbarwny, można zdecydować się na połączenie ciemnych barw z jasnymi (na przykład ciemny dół i jasna góra). Projektowanie ubrań to szereg czynności, które specjalna pracownia projektowa musi wykonać. Jest to między innymi skrupulatne wymierzenie materiału, ale także dobór wzorów oraz motywów zawartych na ubraniach. Jeśli chodzi o wyszczuplające rodzaje, to dobrze sprawdzą się tutaj paski (najlepiej pionowe). Mogą być w formie wypukłości albo narysowane. Połączyć to można z modną asymetrycznością poprzez nakładanie na siebie linii, tworzenie przykładowo jednej krótszej albo grubszej od drugiej.

Oversize

To kolejny sposób na optyczne wyszczuplenie figury z wykorzystaniem ubrań. Zakładając na siebie odzież, która wygląda na za dużą, wizualnie się zmniejszamy i wyglądamy chudziej. Rzecz jasna nie można też przesadzać i kupować na przykład palta, które sięga nam do kostek. Wygląda to nieestetycznie. Takie rzeczy powinny być szerokie (ale nie za szerokie) i najlepiej jeśli podkreślałyby naszą figurę (poprzez pasek w talii czy wiązanie). Jest to ważne w szczególności dla osób, które posiadają tak zwaną „figurę gruszki”. Oversizowa odzież skutecznie odwraca uwagę od większych bioder i ud. Ubrania od projektantki często zawierają tego typu fasony i naprawdę warto się na nie zdecydować.

Wysoko i zgrabnie

Chociaż niektórzy mogą stwierdzić, że buty nie należą do grupy „ubrań”, to warto o nich wspomnieć. One bowiem także odgrywają sporą rolę podczas wizualnego wyszczuplania. Projektowanie ubrań to nie tylko dobieranie spodni czy bluzek, ale także właśnie obuwia. Jaki rodzaj więc wybierać? Na pewno nie płaskie, takie jak balerinki czy buty sportowe. Osoby posiadające ponadprogramowe centymetry są wówczas optycznie powiększane. Dlatego zdecydować się trzeba na wyższe obuwie. Mogą to być szpilki, koturny albo nawet buty z wysoką platformą, czyli popularne ostatnimi czasy creepersy. Wszystkie te rodzaje znacznie wydłużą figurę, przez co będzie się wyglądać szczuplej.