Home Lifestyle Ty też możesz pomóc w walce z koronawirusem [ZBIÓRKA DLA SZPITALI]

Ty też możesz pomóc w walce z koronawirusem [ZBIÓRKA DLA SZPITALI]

#CoronaNinjas

W Krakowie trwa akcja #CoronaNinjas, która ma na celu wsparcie polskiej służby zdrowia w walce z koronawirusem. Zbiórka pieniężna jest organizowana online i każdy może wziąć w niej udział. Fundusze zostaną przeznaczone na zakup m.in. maseczek, rękawiczek i gogli ochronnych.

Od kilku dni tematem numer jeden na całym świecie jest koronawirus. Nic dziwnego. Sieje spustoszenie i panikę, stawia w trudnej sytuacji przedsiębiorców, a najbardziej daje się we znaki służbie zdrowia. Lekarze, pielęgniarki i personel medyczny cały czas „stoi na straży” hospitalizowanych pacjentów. Niestety, w szpitalach brakuje rękawiczek, maseczek, środków dezynfekujących. Krakowskie firmy znalazły na to rozwiązanie – zbiórka pieniędzy online. Akcja ruszyła na Facebooku i portalu zrzutka.pl.

– Braki najpotrzebniejszych środków bezpieczeństwa w postaci maseczek, rękawiczek czy ochronnych gogli, w szpitalach mogą zdarzać się coraz częściej ze względu na wzrost osób zarażonych i hospitalizowanych. Decyzja o zakupie podejmowana jest przez nas tak szybko, jak pozwalają nam możliwości finansowe i dostępność sprzętu – mówi Anna Ledwoń-Blacha, jedna z organizatorek akcji i dyrektor kreatywna w agencji marketingowej More Bananas.

Każdy zakup jest konsultowany z placówkami służby zdrowia, tak aby do szpitali trafił sprzęt spełniający wszystkie wymogi. Jest on pozyskiwany od producentów, dystrybutorów i indywidualnych sprzedawców w całej Polsce.

– Środki będziemy rozdysponowywać na bieżąco, na podstawie formularza potrzeb wypełnianego przez konkretne szpitale. Kiedy tylko pojawi się zapotrzebowanie, będziemy szukać odpowiednich produktów, po czym dostarczać je do szpitali, które zgłosiły nam takie zapotrzebowanie – dodaje Maciej Ryś jeden z organizatorów akcji z krakowskiej firmy Proidea.
Każdy może włączyć się do akcji #CoronaNinjas. Darowiznę można przekazać bezpośrednio na konto:

Fundacja Klaster LifeScience Kraków
ul. Bobrzyńskiego 14, 30-348 Kraków
Nest Bank nr 31 2530 0008 2097 1053 4490 0002
W tytule przelewu wpisując: darowizna na akcję Corona Ninjas.

Wpłaty można dokonać również przez Facebooka: https://www.facebook.com/donate/235692374252324/10218305978695481/ i portal zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/z/coronaninjas. Więcej informacji o zbiórce na: www.facebook.com/coronaninjas.

– Jesteśmy w trakcie przygotowywania serwisu informacyjnego COVID-19, na którym będziemy publikować informacje dotyczące efektów akcji #CoronaNinjas. Będziemy również zbierać informacje, które są potrzebne, aby edukować, podpowiadać i wymieniać się wiedzą na temat epidemii. W ten sposób będziemy wspierać i integrować środowisko związane z innowacjami dla zdrowia i jakości życia. Serwis będzie dostępny pod adresem www.lifescience.pl – podkreśla Kazimierz Murzyn z Klaster LifeScience Kraków.

Organizatorem akcji są: Klaster LifeScience Kraków, PROIDEA, More Bananas i @craft partners.