Home Uroda Tusz do rzęs – jaką szczoteczkę wybrać?

Tusz do rzęs – jaką szczoteczkę wybrać?

1700857

Głębię spojrzenia zapewniają nie tylko cienie do powiek czy kredka, ale przede wszystkim tusze do rzęs. Na rynku produktów typu make-up istnieje wiele wszelkiego rodzaju tuszy, których zadaniem jest wydłużenie, pogrubienie, czy podkręcenie rzęs kobiety. Tusze różnią się między sobą głównie rodzajem wykorzystywanej szczoteczki. Na jaką się zdecydować?

Klucz doboru tuszu do rzęs

Dla każdej kobiety idealny tusz do rzęs może oznaczać coś zupełnie innego. Jednym z nas zależy na wydłużeniu zbyt krótkich, naturalnych rzęs, a innym na ich pogrubieniu czy podkręceniu. Obecnie w drogeriach dostępne są nie tylko tusze stricte służące do makijaży, ale też tusze odżywiające rzęsy. Mogą mieć różne kolory i skład, ale w dużej mierze to szczoteczka do nanoszenia tuszu na rzęsy decyduje, jakie są jego unikalne właściwości i jakich efektów zastosowania można oczekiwać.

Rodzaje szczoteczek w tuszach do rzęs

Szczoteczki w tuszach do rzęs różnią się kształtem, grubością włosia oraz zakończeniem. Wśród nich wyróżnić można:

grubą szczoteczkę z gęstym włosiem – pozwala na zagęszczenie i pogrubienie naturalnych rzęs i nadaje im efektu sztucznych rzęs – długich i gęstych,
wąską szczoteczkę o kształcie stożka – idealna do perfekcyjnego rozdzielania rzęs, malowania każdej rzęsy z osobna, nawet w tak niedostępnych miejscach jak kącik oka, dobrze przedłuża rzęsy,
szczoteczkę zakończoną kulką – rozdziela rzęsy posklejane,
zakrzywioną szczoteczkę wygiętą w półkole – podkręca rzęsy, nadaje im głęboką barwę i dobrze je rozczesuje.

Szczoteczki w tuszach do rzęs mogą być zrobione z silikonu lub ze sztucznego włosia. Szczoteczki silikonowe mogą mieć kształt grzebyków i być wyposażone w kolce oddzielające rzęsy od siebie.

Niektóre tusze mają dwie szczoteczki, na dwóch różnych krańcach produktu. Jedna ma wydłużać rzęsy, a druga, na którą nakładany jest tusz właściwy – dodawać im koloru i gęstości.

Jakie szczoteczki do różnych rodzajów rzęs?

Końcowy efekt tuszowania rzęs zależny jest nie tylko od tego, na jaki produkt do makijażu się zdecydujemy, ale w jaki sposób będzie on aplikowany. Do krótkich rzęs polecane będą asymetryczne szczoteczki o włosiu różnej długości, ponieważ oddzielą nawet najdrobniejsze włoski i naniosą na nie produkt. Spiralnie skręcona szczoteczka także w takim przypadku się przyda, bo wydłuży ona krótkie rzęsy. Natomiast dla pań będących posiadaczkami twardych i grubych rzęs najlepiej sprawdzą się tusze wyposażone w plastikowe szczoteczki z rzadkimi kolcami. Rzadkie i delikatne rzęsy powinny być malowane przy użyciu tuszu z grubą i gęstą szczoteczką, wykonaną z miękkiego włosia.