Home Uroda Truskawkowy, czy księżycowy blond? Trendy odcienie jasnych włosów

Truskawkowy, czy księżycowy blond? Trendy odcienie jasnych włosów

Blonde woman holding her hands in hair

Modowe trendy zmieniają się w każdym sezonie i mają wpływ niemal na wszystko. Nie może się im oprzeć także koloryzacja włosów. Najpierw coraz to nowe kolory i odcienie fryzur pojawiają się na wybiegach. Potem na ekranach telewizorów gwiazdy kina i estrady prezentują się w takich stylizacjach, a w końcu na sklepowych półkach znajdujemy farby do włosów w nowych odcieniach, których nazwy w pierwszej chwili nic nam nie mówią. Podobnie jest teraz, kiedy drogeryjne półki zdominowały nowe kolory, czyli truskawkowy i księżycowy blond.

Dobrze znamy już i przyzwyczajeni jesteśmy do platynowego i popielatego koloru blond. Kochamy karmelowy i złocisty odcień. Konfrontacja z truskawkowym lub księżycowym odcieniem wywołuje najpierw konsternację, bo nie wiemy, cóż to dokładnie znaczy. W tym sezonie to właśnie te dwie odmiany jasnych włosów zdominują ulice. Już teraz zwracają na siebie uwagę fryzury o delikatnych, ciepłych refleksach balansujących pomiędzy złotem i miedzią, które wyraźnie podążają w kierunku różu. Z kolei blond koloryzacja włosów wzmocniona srebrzystym połyskiem generuje tak zwany efekt wow. Sprawdź, który z tych odcieni będzie idealny dla ciebie.

Blond koloryzacja w odcieniu truskawkowym

Znawcy wiedzą, że tego typu blond koloryzacja leży gdzieś pomiędzy odcieniami blond kalifornijski i wenecki. Ciepłe, różowe refleksy wyraźnie widoczne na włosach wyglądają naturalnie i dyskretnie. Śmiało można zdecydować się na pełną koloryzację, a wówczas fryzura nabierze prawdziwego charakteru. Ten odcień blond świetnie rozświetla buzię, zwłaszcza tę o bladej cerze, nadając jej dziewczęcego charakteru.
Truskawkowy blond to koloryzacja włosów idealna nie tylko dla blondynek. To także wspaniałe ocieplenie fryzur w kolorze jasnokasztanowym i rudym. Niestety nie poleca się takiej koloryzacji brunetkom, choć przy dużej ingerencji w strukturę włosa jest to także możliwe.

Koloryzacja włosów blond ze srebrnym połyskiem

Księżycowy blond to chłodny odcień. Polecany jest paniom, które szukają oryginalnej barwy. Ale uwaga – warto najpierw przeprowadzić analizę kolorystyczną typu urody, bo to fantastyczny odcień, ale dla kobiet o chłodnej karnacji.
Trzeba przyznać, że srebrzysta poświata na włosach jest idealna dla blondynek posiadających zarówno krótkie, jak i długie włosy. Księżycowy blond doskonale prezentuje się też wtedy, gdy za jego pomocą dokona się tylko koloryzacji pasemek. Optycznie zwiększa objętość włosów i nadaje im interesujący, zdrowy połysk.