Home Styl Trendy w modzie na zimę 2017/18

Trendy w modzie na zimę 2017/18

pantone-2017-18-stylizacje2

Każdy nowy sezon przynosi w modzie pewne zmiany. I choć mówi się, że w modzie już wszystko było i trudno wymyślić coś nowego, to jednak pokazy mody zwiastujące nową kolekcję są intrygujące i przyciągają tłumy. Często motywem przewodnim kolekcji na dany sezon są kolory i to im chcemy dziś poświęcić naszą uwagę

Kolory jesieni i zimy 2017/18

Co roku, niedługo po pokazach mody największych domów modowych, Instytut Pantone opracowuje raport, w którym wskazuje barwy obowiązujące w danym sezonie. Kolory te możemy później spotkać nie tylko w ubraniach, ale i dodatkach do nich, takich jak buty czy torebki. Kolorystyka często przenosi się również do wnętrz i w aranżacjach wykonywanych przez projektantów, a także w sklepach z wyposażeniem wnętrz możemy zobaczyć obowiązujące w danym sezonie kolory.

Fall Colors for 2017. Colors of the Year, Palette Fashion Colors. with Name.

Liczba barw podawanych jako kolory sezonu jest różna i zależna od tego, co zaproponowali projektanci. Na jesień/zimę 2017/18 ogłoszone zostało 10 kolorów. Jest to paleta bardzo zróżnicowana. Znajdują się w niej zarówno barwy stonowane i nasycone, takie jak granat, śliwka, czy ciemna morska zieleń nazywana Shaded Spruce. Znajdziemy w niej również kolory intensywne, takie jak czerwień, pomarańcz, limonka czy mocny błękit zwany kolorem Marina.

Jak nosić modne kolory?

Zanim zaczniemy wypełniać naszą szafę najnowszymi kolorami tego sezonu, warto zastanowić się, czy rzeczywiście powinny one się w niej znaleźć. Być może modna w tym sezonie czerwień czy mocny niebieski nie pasuje do naszej karnacji i będziemy w nim po prostu fatalnie. Wtedy zdecydowanie lepiej było poszukać alternatywnego sposobu użycia tych kolorów w swojej garderobie i dobrym pomysłem będzie użycie ich w dodatkach.

pantone-2017-18-stylizacje

Myśląc o dodatkach w modnych kolorach często na myśl przychodzą nam apaszki, szaliki czy biżuteria różnego typu. To dobry trop i rzeczywiście nawet kolory, które nie do końca są dla nas twarzowe, jako dodatek pasują doskonale. Pamiętajmy jednak, że świetnym dodatkiem w modnym kolorze może być również torebka. Już dawno torebki mogą mieć nie tylko tradycyjne kolory, takie jak czerń czy brąz, ale coraz częściej możemy spotkać skórzane torebki w innych barwach. Wystarczy zerknąć na sklep.puccini.pl, by przekonać się, że znajdziemy tam nie tylko torebki w różnych wielkościach i stylach, ale również w wielu modnych kolorach. Są tam m.in. torebki czerwone, granatowe czy beżowe. Znajdziemy również w spokojnej szarości, mocnym pomarańczu czy intensywnym niebieskim. Jednym słowem: dla każdego coś miłego.

Warto pamiętać, że dodatki w modnych kolorach doskonale pasują do ubrań w każdym stylu. Mogą je nosić zarówno osoby ceniące sobie nienaganny biurowy szyk, jak i te panie, które preferują luz i sportowy outfit na co dzień. Przewidzieli to nie tylko wielcy projektanci mody, ale również twórcy torebek, gdyż wśród nich są zarówno torebki bardzo eleganckie, nadające się na oficjalne wyjścia, jak i torebki codzienne, a nawet plecaki. Jest to kolejny dowód na to, że trendy modowe są dostępne nie tylko na światowych wybiegach, ale i na polskich ulicach. Korzystajmy więc z tego i wybierzmy dla siebie modne kolory tego sezonu.

torebki-na-ramie