Home Zdrowie Top 3 najpopularniejszych płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych

Top 3 najpopularniejszych płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych

top-plyny

Wybór właściwego płynu do pielęgnacji soczewek kontaktowych jest tak samo ważny, jak odpowiednie dobranie samych soczewek do naszego oka. Na rynku spotkamy dziesiątki propozycji środków do dezynfekcji i przechowywania soczewek. Który z nich wybrać?
W tym krótkim artykule przedstawiamy Wam listę trzech płynów do pielęgnacji soczewek, które cieszą się największym zaufaniem wśród użytkowników, a przy okazji posiadają unikalny skład wyróżniający je na tle konkurencyjnych płynów. Więcej informacji znajdziesz na www.twojesoczewki.pl

1. Pierwsze miejsce- płyn Hy-Care od Cooper Vision.

Jest to tzw. płyn wielofunkcyjny, stosowany do wszystkich miękkich soczewek kontaktowych. Spośród konkrecyjnych produktów wyróżnia go to, że jego pH jest zgodne z pH ludzkich łez. Płyn jest niezwykle skuteczny w oczyszczaniu soczewek kontaktowych, przewyższa on nawet przyjęte normy ISO dotyczące dezynfekcji bakterii i grzybów. Za czyszczenie odpowiada substancja o nazwie Polyhexanide. Płynem Hy-Care jako jednym z niewielu można nawilżyć „kontakty” bez pozostawiania ich w pojemniczku, wystarczy kilka kropel płynu zaaplikować na soczewki, a potem ponownie je nałożyć. Za nawilżenie odpowiada Hyaluronan. Płyn zdobywa świetne recenzje wśród klientów sklepu Twoje Soczewki.

bez-nazwy-1

2. Drugie miejsce- płyn Opti-Free PureMoist od Alcon.

Bardzo popularny płyn, zbierający mnóstwo pozytywnych recenzji. Opti-Free PureMoist nadaje się do wszystkich rodzajów miękkich soczewek kontaktowych, w tym do soczewek silikonowo- hydrożelowych. Zawiera wyjątkową, aktywnie nawilżającą substancję o nazwie HydraGlyde Moisture Matrix, która tworzy na powierzchni soczewki powłokę zapewniającą intensywne nawilżenie od momentu jej nałożenia, przez cały dzień. Zdaniem użytkowników świetnie oczyszcza soczewki z osadów białkowych i zmniejsza odkładanie się lipidów, co zapewnia długie uczucie świeżości i komfort.

bez-nazwy-2

3. Trzecie miejsce- płyn ReNu MPS od Basch+Lomb.

Wielofunkcyjny płyn, który również przeznaczony jest dostosowany ze wszystkimi rodzajami miękkich soczewek. ReNu MPS (Multi-Purpose Solution) dezynfekuje, nawilża oraz nadaje się do przechowywania soczewek. Płyn docenią wszyscy, którzy maja wrażliwe oczy i potrzebują delikatnej pielęgnacji. Za dezynfekcję odpowiada składnik Dymed, który jest nietoksyczny dla oka, a przy tym bardzo skuteczny w usuwaniu wszystkich mikroorganizmów i drobnoustrojów z powierzchni „kontaktów”.

bez-nazwy-3

Artykuł sponsorowany