Home Design i wnętrze Togo i Zefir ? nowoczesność z nutą safari

Togo i Zefir ? nowoczesność z nutą safari

463168 l

Wnętrza w stylu safari to miks zwierzęcych wzorów, egzotycznych dodatków i ciepłych, naturalnych kolorów. Tradycyjnie uważa się, że to estetyka dla odważnych. Niesłusznie ? afrykańskie inspiracje nie muszą od razu oznaczać plemiennych masek, zasłon w zebrę i skóry tygrysa w jednym pomieszczeniu. Wystarczy kilka charakterystycznych elementów, do których dobierzemy stonowane, lecz oryginalne dodatki.

Safari w stylu modern wymaga odpowiedniej oprawy. To, co dzisiaj inspiruje, to styl safari we współczesnej modzie. Najlepiej wybrać jeden, góra dwa charakterystyczne elementy: oryginalne pokrycie na kanapę, dywan czy fotele w plemienne wzory i połączyć je z naturalnymi kolorami ziemi. Charakteru całości nadadzą niebanalne dodatki, łączące w sobie naturalne materiały z nowoczesną formą. Takie, jak lampy Togo i Zefir z najnowszej kolekcji marki SIGMA, oferującej oświetlenie dekoracyjne do wnętrz.

Linia Togo to pełen wachlarz produktów oświetleniowych. W jej skład wchodzą lampy podłogowe, zwisy, plafony, kinkiety oraz lampki. Wszystkie elementy kolekcji utrzymane są w przyjemnych dla oka kolorach ziemi. Abażury wykonano z materiału o barwie brązu złamanego zielenią khaki, który dobrze komponuje się z elementami stelaża z jasnego drewna. Ekologiczna kolorystyka efektownie kontrastuje z nowoczesnym designem. W modelach z linii Togo dominuje geometria o delikatnie złagodzonych, zmiękczonych liniach. Dzięki oryginalnej fakturze materiału, z którego wykonano abażur, lampy Togo dają ciepłe, nieco rozproszone światło, które świetnie skomponuje się z dodatkami w kolorze ziemi. To design, który podkreśli modernistyczny rys wnętrza, nie ujmując jednocześnie nic z jego ciepła. Świetnie będzie się prezentował w towarzystwie ścian w kolorze beżu lub przytłumionej żółci, skórzanego zestawu wypoczynkowego czy zasłon w zwierzęce wzory. Togo dobrze wkomponuje się też w bardziej klasyczne aranżacje w kolorach ziemi, dodając im szczypty minimalistycznego szyku.

Lampy z kolekcji Zefir to kwintesencja naturalnej lekkości. Stelaż podtrzymujący klosze jest tu bardzo oszczędny ? tworzy go zaledwie kilka cienkich rurek. Akurat tyle, ile potrzeba, by unieść brązowe abażury o fakturze naturalnych, grubych splotów przy utrzymaniu wrażenia niesamowitej, naturalnej delikatności. Zefir to minimalizm formy i materiałów, podany w formie eko. Modele z tej serii, mimo pozornej chwiejności, są bardzo stabilne, co zawdzięczają przemyślanemu projektowi oraz użyciu najwyższej jakości materiałów. To lampy, które oświetlą i ozdobią nawet najmniejszą sypialnię czy salon, nie przytłaczając ich. Dzięki swojej delikatności dobrze będą też wyglądać w towarzystwie innych, nawet bardzo ozdobnych,  dodatków. W przypadku stylu safari mogą to być egzotyczne maski, figurki plemienne, obrazy czy pościel we wzór ocelota.
W  kolekcji znajdują się m. in. zwisy, kinkiety, lampki oraz lampy podłogowe.

Więcej informacji: http://www.sigma-lampy.com.pl