Home Uroda To do or not to do – z jakich zabiegów nie warto rezygnować zimą

To do or not to do – z jakich zabiegów nie warto rezygnować zimą

Fot.: Time for Wax

Zima to czas, w którym częściej rezygnujemy z różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych pod pretekstem odpoczynku dla naszej skóry, paznokci etc. Grube swetry, rajstopy i długie spodnie powodują, że rzadziej korzystamy z usług depilacji. Wiele kobiet jest przekonanych, że trzeba zrobić przerwę w malowaniu paznokci, by latem cieszyć się idealnym manicure. Czy tak jest naprawdę? Odpowiadają eksperci sieci Time fot Nails i Time for Wax.

Czy paznokcie potrzebują odpocząć?

Kobiety często mówią: ‘’Muszę dać odpocząć moim paznokciom od lakieru’’. Co ciekawe od wielu lat to przekonanie jest powtarzane w odniesieniu do lakieru zwykłego i żelowego, a od niedawna także hybrydowego. Z powodu tego przekonania wiele osób jeszcze do niedawna rezygnowało z manicure na zimę. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że płytka paznokcia to zbudowany z kreatyny martwy twór, który nie potrzebuje odpoczynku. I że na ich kondycję i wygląd wpływ mają nie tylko prawidłowo wykonywane zabiegi pielęgnacyjne (głównie chodzi o urazy), ale przede wszystkim nasza dieta i tzw. styl życia. Zdrowe i wypielęgnowane paznokcie to ważny element wyglądu. Dzisiaj coraz więcej kobiet nosi manicure na co dzień, a nie tylko od święta. Wejście na rynek lakierów hybrydowych zwiększyło ewidentnie popularność manicure, bo pozbawiło usługę dwóch kluczowych wad: nietrwałości oraz długiego czasu oczekiwania na efekt (wysuszony lakier). Synonimem zadbanej kobiety sukcesu stały się wypielęgnowane dłonie i pomalowane paznokcie, także zimą. -Cieszy rosnąca świadomość klientów i nowe standardy. Z mojej perspektywy w usługach dedykowanych pielęgnacji paznokci nie chodzi tyle o ich malowanie, ale przede wszystkim utrzymywanie ich w dobrym stanie. Wiele osób nie umie samodzielnie odpowiednio dbać o nie, przez co doprowadza swoje dłonie do ruiny. Znacie ten moment, kiedy nagle okazuje się, że mamy ważne spotkanie służbowe, a my najchętniej poszlibyśmy na nie w rękawiczkach? Dlatego, zachęcam do tego, by regularnie oddawać swoje dłonie w ręce specjalistów – dzięki temu nasze skórki i paznokcie będą zawsze piękne i zdrowe. Zwłaszcza zimą rekomendujemy usługi manicure – mroźne i zimne powietrze, zapominanie o noszeniu rękawiczek, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach nadwyrężają ich wygląd – dodaje Monika Kamińska z Time for Nails. Co jeszcze możemy zrobić, by nasze paznokcie były zdrowe i dobrze wyglądały? Najlepiej służyć im będzie dieta bogata w żelazo, krzem i cynk. Warto na co dzień jeść pestki, orzechy, kasze, warzywa strączkowe, owoce morze, jaja, drób, wołowinę, zielone warzywa, buraki, czerwoną kapustę, paprykę, produkty pełnoziarniste etc.

Zima bez wosku?

Od października do marca w Polsce nadchodzą zimne pory roku i nasze ciała są okryte wieloma warstwami ubrań. Skóra rzadziej eksponowana jest na promienie słoneczne, lecz czy to jest powód, aby zrezygnować z depilacji? Nie! Z kilku powodów. Po pierwsze przez tak długi okres przerwy – nieusuwane włosy wzmocnią się, co może zwiększać ból podczas kolejnych zabiegów. Po drugie regularna depilacja zmniejsza ryzyko wrastania włosów, które potrafi być bardzo dużym problemem nie tylko podczas letnich miesięcy. Regularne usuwanie włosów i cebulek włosowych chroni nas także przed zapaleniem mieszków włosowych. Kolejnym plusem regularnej depilacji jest brak stresu w sytuacjach nieprzewidzianych. Nagła konieczność założenia sukienki na romantyczną kolację czy wyjście z przyjaciółmi. – Nawet w wyjątkowych sytuacjach nie warto stosować maszynki do golenia, by pozbyć się zbędnego owłosienia – mówi Dominika Pazińska z Time For Wax. Golenie nie tylko podrażnia skórę, co objawia się krostkami w okolicach potraktowanych maszynką, ale także wzmacnia włosy (!!!), a efekt gładkości trwa dosłownie kilka chwil. Nie mówiąc już o zacięciach i skaleczeniach, jakie zdarzają się dość często w pośpiechu towarzyszącemu wielkim wyjściom – dodaje Monika Kamińska z Time for Nails. Nowoczesne zabiegi depilacji woskiem są dostępne cenowo, a efekt gładkiej skóry utrzymuje się kilka tygodni. Podczas intensywnego czasu Świąt, Sylwestra i karnawału warto zadbać o to, by nie musieć w ostatniej chwili myśleć o tym, jak pozbyć się zbędnego owłosienia. Może okazać się, że terminów w grafikach gabinetów kosmetycznych brak. Jeśli już zdarzy się taka sytuacja, to bez umawiania z profesjonalnych usług depilacji można skorzystać w salonach Time for Wax w jednym z 28 salonów. Także od niedawna można korzystać z manicure bez umawiania w pierwszym salonie siostrzanej sieci Time for Nails w Warszawie.

Regularne korzystanie z usług kosmetycznych to inwestycja, dzięki której nasze paznokcie i skóra będą dobrze wyglądać przez cały rok, a my będziemy mieć komfort funkcjonowania nawet w nieoczekiwanych sytuacjach biznesowych i osobistych.