Home Styl Tie art – małe dzieła sztuki, które podkreślą indywidualność kobiety w biznesie

Tie art – małe dzieła sztuki, które podkreślą indywidualność kobiety w biznesie

16833140_802477983224305_2107432276_o

Tylko siedem sekund. Tyle mamy czasu, aby zrobić dobre lub złe pierwsze wrażenie. Staranne ubranie świadczy o naszej kulturze osobistej, szacunku dla innych oraz o tym, jak traktujemy same siebie i swoją pracę.

Czy tego chcemy, czy nie, świadomie lub nieświadomie oddziałujemy na nasze otoczenie poprzez swój wygląd, mimikę, postawę ciała, gesty, tembr głosu i wypowiadane słowa. Umiejętność świadomego oddziaływania na otoczenie może się okazać kluczem do sukcesu zawodowego i osobistego.

Ponieważ konkurencja na rynku jest duża, ważne jest nie tylko to, co ma się do powiedzenia, ale również to, jak się prezentujemy. I choć wszyscy powtarzamy, że istotna jest nasza wiedza i doświadczenie, to jednak nasz strój może spowodować, iż będziemy zauważone lub wtopimy się w tłum. Czasami drobny detal w wyglądzie może nas wyróżnić z tłumu i sprawić, że będziemy budzić zainteresowanie i chęć wysłuchania tego co mamy do powiedzenia. A gdy do tego, nasza staranność włożona w skompletowanie odpowiedniego stroju, znajdzie odzwierciedlenie w naszej kompetencji i spójności przekazu, na temat tego, kim jesteśmy, co mamy do zaoferowania, to sukces mamy praktycznie zapewniony.

Gdy występowałam pierwszy raz na konferencji Eco-Kobiety, organizowanej przez Małgorzatę Penkala, otrzymałam w prezencie Tie art, wykonany przez, Annę Polońską. I od tej pory, ja, która namawia kobiety by nie udawały mężczyzn i wprowadzały pierwiastek kobiecości do biznesu, oszalałam na punkcie krawatów i tak, teraz z całą świadomością uważam, że Tie art, to nowy, ciekawy sposób na podkreślenie indywidualności kobiety w biznesie.

Jak możemy wykorzystać Tie art w budowaniu naszego profesjonalnego wizerunku? Nasz rozmówca utożsamia z nami naszą firmę i naszą ofertę. Naszym wyglądem, strojem i postawą możemy wzmocnić siłę przekazu i wywołać określone skojarzenia

Możemy wyróżnić cztery podstawowe kody naszego ubioru:

 1. Kod formalny – obowiązujący w niektórych korporacjach, firmach prawniczych, instytucjach finansowych lub consultingowych. Jest to kostium lub garnitur.

 1. Kod biznesowy – schludny i profesjonalny, ale już troszkę luźniejszy niż formalny. Coś pomiędzy stylem formalnym i swobodnym. Poza tradycyjnym garniturem lub kostiumem, możemy założyć sukienkę w klasycznym kolorze i fasonie, spódnicę lub spodnie z koszulą, kardiganem.

 1. Kod swobodny – musi być w idealnym stanie choć nie tak bardzo formalny jak poprzednie. Spódnica, spodnie lub dżinsy z bluzką koszulową, granatową, dobrze skrojoną marynarką lub z dopasowanym swetrem. Prosta sukienka.

 1. Kod swobodny podkreślający kreatywność – pracownicy mediów, graficy, pracownicy IT podkreślają swój kreatywny charakter poprzez swobodniejszą garderobę zarówno pod względem fasonów jak i kolorów.

Do każdego z tych rodzajów kodów ubiory pasuje Tie art, a jego kolor, fason i ozdoby podkreślą dany charakter ubioru pod warunkiem, że będzie idealnie dobrany do nas pod względem typu urody, sylwetki, stylu stroju i okazji:

 1. 1.Typ urody – Kolorystyka. Najwłaściwszy kolor to ten, w którym najlepiej się czujesz i który pięknie podkreśla urodę. Typ kolorystyczny analizuje się w odniesieniu m.in. do naturalnego koloru włosów, karnacji i koloru oczu. Ponieważ Tie art jest blisko twarzy, ważne jest, aby jego barwa była dostosowana do typu urody czyli podstawowych 4 rodzajów:

 2. jesień – ciepłe, mocne, ciemne, wyraziste i wzorzyste kolory.

 3. wiosna – delikatne, rozmyte ciepłe kolory

 4. zima – mocniejsze, pełne i zimne barwy,

 5. lato – jasny, delikatny i zimny typ urody,

16831348_802477946557642_1284647785_n

 • 2.Sylwetka. Ważne aby sylwetka wydawała się proporcjonalna, zbliżona w formie do klepsydry. Idealnie możemy to uzyskać dzięki zastosowaniu odpowiednich form i kolorów ubrań oraz ozdób. Tie art występują w wielu rodzajach, kolorach i ozdobione są różnego rodzaju dodatkami i dlatego można dopasować je do wielu sylwetek:

 • Sylwetka o wąskich ramionach i nieduży biust, przy obfitych biodrach zyskają dzięki efektownych, dużych formom, które zrównoważą proporcje sylwetki.

 • Osoby o szerokich ramionach i niewielkiej talii najlepiej będą wyglądały z Tie art o drobnej, wąskiej formie.

 • Jeśli mamy rozmiar powyżej 42, zdecydujmy się na klasykę i proste dodatki, których długość i kształt optycznie wysmuklą sylwetkę

3. Styl stroju i okazja. Przy stroju formalnym, stosujemy zachowawczo kolory i fasony, przy stroju mniej formalnym możemy sobie pozwolić na szaleństwo w formie i kolorystyce. Na przykład przy prostej czarnej sukience, możemy w ciągu dnia w biurze założyć szary Tie art i będziemy wyglądać klasycznie i profesjonalnie. Pozostając w tej samej małej czarnej, zmieniając jedynie, w godzinach popołudniowych, szary Tie art na jaskrawo-czerwony i podkreślając czerwoną pomadką usta, zmieniamy nasza stylizację na wieczorową.

Pamiętając, że nasz wizerunek ma bardzo duże znaczenie w początkowej fazie znajomości, warto zdecydować się na taki element garderoby, który będzie niepowtarzalny, wyróżniający nas z tłumu, a jednocześnie podkreślający elegancję i dobry gust. Najprostsza stylizacja, gładka sukienka, bluzka koszulowa, marynarka, ozdobione przez Tie art, zyskują wyjątkowy charakter, który przykuje uwagę, wyróżni z tłumu i podkreśli nasz charakter. Tie art Anny Polońskiej są sposobem na wyrażenia swojego stylu, urody i charakteru.

Dziękuję Atelier Urody i Stylu Renaty Majewskiej, która udostępniła mi piękne wnętrza do sesji zdjęciowej dedykowanej do tego artykułu i Annie Polońskiej za cierpliwość przy moim wyborze najodpowiedniejszych kolorów i fasonów, dostosowanych do mojego stylu i urody.

16839766_802477989890971_8433397_n

Autorka, Renata Wrona, Trenerka rozwoju osobistego, Certyfikowana Coach, PR Managerka, ekspertka budowania marki w tym marki osobistej ( www.renatawrona.pl).

Anna Polońska, jest artystką, dla której malarstwo stało się początkiem do kolejnych twórczych poszukiwań i przełamywania konwencji. Projektowanie akcesoriów modowych Tie art jest dla niej obszarem, w którym z wielkim zaangażowaniem i pasją stara się połączyć sztukę z modą. Niekonwencjonalne podejście i poszukiwanie nowych inspiracji sprawia, że Tie art to prawdziwe perełki dla koneserek wyjątkowego stylu. http://annapolonska.pl/

Atelier Urody i Stylu Renaty Majewskiej, to nowe miejsce na mapie Białołęki, dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą świadomie kreować swój wizerunek i rozwój.