Home Zdrowie Szybkie sposoby na migrenowy ból głowy

Szybkie sposoby na migrenowy ból głowy

Feeling exhausted

Ból głowy może skutecznie zepsuć nam dzień. Wpływa na nasze samopoczucie i sprawia, że zamiast do biura lub restauracji, mamy jedynie ochotę iść do domu i położyć się spać. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby pozbyć się bólu głowy, zanim ten popsuje nasze plany. Sprawdź najlepsze sposoby na szybkie pozbycie się migrenowego bólu głowy.

Warto wykorzystać kilka trików, które pomogą nam ulżyć sobie w bólu. Jeśli jednak nie przyniosą efektu, doraźnie możemy sięgnąć po pewny i sprawdzony środek, np. Gripex, Ibum lub tabletki Migea. Lek na migrenę i lżejszy ból głowy powinien nie tylko skutecznie działać, lecz także być bezpieczny dla naszego organizmu. Radzimy, jak pozbyć się uciążliwego bólu głowy.

Domowe sposoby na ból głowy

Nie zawsze kiedy odczuwamy ból głowy musimy w pierwszej kolejności przyjmować leki przeciwbólowe. Niekiedy wystarczy szklanka zimnej wody lub krótki spacer, aby poczuć się lepiej. Jeśli jednak ból nie przechodzi, warto mieć przy sobie środek taki, jak Ibum lub tabletki Migea. Lek powinien być jednak rozwiązaniem, wtedy, gdy domowe metody nie pomagają. Zanim weźmiemy tabletkę, warto wypróbować uniwersalne sposoby na zniwelowanie bólu:

Otwórzmy okno w pokoju lub biurze. Jeżeli jest to możliwe, wyjdźmy na spacer.
Wypijmy szklankę wody i odczekajmy 20 minut.
Zaparzmy filiżankę melisy lub napar z rumianku. Pomogą nie tylko w pozbyciu się bólu, lecz także nas odprężą.
Wykonajmy kilka prostych ćwiczeń, aby rozluźnić mięśnie.
Jeśli mamy taką możliwość, poprośmy kogoś o wykonanie masażu głowy.
Weźmy ciepły prysznic lub kąpiel.
Połóżmy na czole chłodny lub lekko ciepły kompres.
Wykorzystajmy właściwości aromaterapii. Olejek bazyliowy, lawendowy i rozmarynowy niwelują ból głowy i działają uspokajająco.

Jeśli mimo wszystko zdecydujemy się na zażycie leku, nie zapominajmy o tym, że niezależnie od tego czy wybierzemy Gripex czy lek Migea, skład leków ma znaczenie, dlatego należy uważnie zapoznać się z ulotką.

Leki na migrenę

Może zdarzyć się tak, że żadna alternatywna metoda nie przyniesie efektu, a ból wciąż będzie nam doskwierał. W takiej sytuacji zazwyczaj sięgamy po lek. Niezależnie od tego, czy jest to Migea, lek Ibum czy inny środek, miejmy na uwadze, aby zawsze stosować lek w dozwolonej dawce. Zanim przyjmiemy dany środek, zwróćmy też uwagę na jego właściwości. Leki znacznie się od siebie różnią i nie powinniśmy tego ignorować. Inaczej działa Gripex, inaczej Ibum, a jeszcze inaczej Migea. Skład tego leku to przede wszystkim kwas tolfenamowy, który zalecany jest podczas specjalistycznej terapii migreny i posiada skuteczność sumatryptanu.

Warto wypróbować wszystkie możliwe sposoby na szybkie pozbycie się bólu. Na wszelki wypadek powinniśmy jednak zawsze mieć pod ręką sprawdzony i bezpieczny lek taki, jak choćby Ibum czy lek na migrenę Migea.