Home Lifestyle Szukasz idealnego prezentu dla swojego mężczyzny? Postaw na zegarek!

Szukasz idealnego prezentu dla swojego mężczyzny? Postaw na zegarek!

Fot.:Fotolia

Urodziny, walentynki czy rocznica – wszystkie te wydarzenia łączy jeden wspólny mianownik: prezent, który musisz kupić swojemu mężczyźnie z tej właśnie okazji. Jeśli ważna data zbliża się wielkimi krokami, a tobie wciąż brakuje pomysłu, co mogłabyś podarować ukochanemu, mamy dla ciebie rozwiązanie. Postaw na zegarek, czyli praktyczny i niezwykle funkcjonalny gadżet, który sprawdzi się w każdej sytuacji. W związku z tym, że wybór ze względu na mnogość modeli dostępnych w sprzedaży może okazać się wyjątkowo trudny, podpowiadamy jak dopasować jego rodzaj to potrzeb przyszłego właściciela.

Prostota i minimalizm, czyli klasyczna odsłona zegarka

Jeśli twój mężczyzna jest wierny stylowi klasycznemu nie tylko od święta, ale i na co dzień, szukając zegarka dla niego, staraj się koncentrować wokół tradycyjnych modeli. Do wyboru zasadniczo masz dwa rodzaje klasycznych zegarków – na pasku i na bransolecie. Pierwszy z nich, czyli klasyczny zegarek na pasku, to ukłon w stronę minimalizmu. W tym przypadku najczęściej tarcza pozbawiona jest zbędnych zdobień i dodatków. Złota lub srebrna jest osadzona na prostym skórzanym pasku w kolorze czarnym, granatowym lub brązowym. Tego rodzaju zegarek świetnie sprawdza się jako dodatek nie tylko codziennych stylizacji. Bardzo dobrze odnajdzie się też w zestawieniu z tymi bardziej oficjalnymi.

Zegarek na bransolecie natomiast to propozycja dla tych panów, którzy, choć wierni klasycznemu stylowi, zamiast minimalizmu wolą bardziej efektowne rozwiązania. Srebrna lub złota bransoleta jest bowiem zdecydowanie bardziej wyrazistym dodatkiem. Bardzo dobrze odnajduje się w towarzystwie garnituru lub smokingu. Zegarek tego rodzaju jest więc świetnym dodatkiem do oficjalnych stylizacji, stając się ich eleganckim dopełnieniem.

Nowoczesny i sportowy dla tych, którzy nie boją się wyzwań

Jeżeli twój ukochany jest typem sportowca, który uwielbia nowinki techniczne, nowoczesny sportowy zegarek typu casio g-shock z pewnością okaże się dla niego idealnym pomysłem na prezent. Wytrzymały, wodoodporny i odporny na wstrząsy bardzo dobrze sprawdza się w każdych, nawet bardzo trudnych warunkach. Zegarek casio g-shock zachowuje więc swoją wysoką funkcjonalność bez względu na uprawianą dyscyplinę sportową. Równie dobrze poradzi sobie podczas nurkowania, jak i jazdy na rowerze czy też wspinaczki wysokogórskiej. Poza tym, że jest niezwykle praktyczny, zegarek sportowy, jak na przykład wspomniany zegarek casio g-shock, jest też bardzo efektownym gadżetem, który swoją obecnością na przegubie ręki może dopełnić każdą sportową lub codzienną stylizację.

Jeśli wciąż nie wiesz, na który model się zdecydować, pamiętaj, żeby w swojej decyzji uwzględnić upodobania twojego mężczyzny odnoszące się nie tylko do ilości i zakresu funkcji zegarka, ale też jego wyglądu zewnętrznego, w tym także koloru. Staraj się wybierać spośród tych modeli, których kolorystyka będzie odzwierciedlać tę, na którą stawia twój ukochany, kompletując poszczególne elementy stroju. Jeżeli trudno ci się zdecydować, zamiast wyrazistych, odważnych kolorów postaw na uniwersalne, które będzie można z łatwością zestawić z każdą stylizacją. Do takich uniwersalnych odcieni bez wątpienia należy czerń oraz granat, które to bardzo dobrze łączą się z pozostałymi kolorami. Pamiętaj też o tym, że uniwersalna kolorystyka pozwoli na wykorzystanie zegarka w różnych zestawieniach, zarówno codziennych, jak i tych zarezerwowanych na specjalne okazje.