Home Uroda Szampon na sucho – czym jest i jak działa?

Szampon na sucho – czym jest i jak działa?

Blonde beautiful woman with long hair.

Mycie włosów na sucho? Czemu nie! To naprawdę jest możliwe! Na dodatek to rozwiązanie bardzo wygodne, ponieważ nie musisz moczyć i suszyć włosów. Jak działa szampon na sucho i jak go stosować?

Szampon na sucho – co to w zasadzie jest?

Nazwa szampon na sucho lub suchy szampon dotyczy produktów, które nakłada się na włosy w celu odświeżenia fryzury bez konieczności jej mycia, namaczania i stosowania standardowych szamponów. Może mieć formę szybko schnącej pianki lub areozolu w sprayu. Częściej jednak wykorzystuje się ten drugi wariant.
Preparat rozprowadza się na włosach i zaczyna on działać błyskawicznie. Nie wymaga zastosowania wody, na dodatek może mieć właściwości pielęgnujące. Czasami pomaga ułożyć włosy i utrwala fryzurę, jednak bez efektów ubocznych typowych dla lakieru do włosów – nie usztywnia, nie powoduje szorstkości.

Kiedy stosować szampon na sucho?

Szampon na sucho stał się takim hitem, ponieważ można stosować go w naprawdę bardzo wielu różnych sytuacjach kryzysowych. Szampon na sucho możesz wykorzystać zawsze, kiedy się spieszysz, zaspałaś, po treningu lub przepoceniu.
Będzie ratunkiem, kiedy nagle pojawią się niespodziewani goście lub masz ochotę na spontaniczny wypad. Idealnie sprawdzi się przed wszystkimi randkami-niespodziankami i podczas najazdu teściów. Słowem: zawsze, kiedy miałaś w planach siedzenie w domu, twoje włosy były umówione z szamponem dopiero na później, ale nagle wszystko się zmieniło.

Suchy szampon – zasada działania

Jak działa ten magiczny szampon na sucho i czy naprawdę daje efekt umytych włosów? Suchy szampon odświeża na kilka, może kilkanaście godzin. Nie myje skóry głowy, tylko usuwa z niej i z powierzchni pasm sebum.
Najczęściej w składzie tego rodzaju produktów znajduje się skrobia ryżowa lub inna naturalna mączka, która jest ultradrobno zmielona – na całkowity proszek. Maleńkie drobinki pochłaniają sebum, a tym samym odświeżają i oczyszczają włosy.

Jak stosować szampon na sucho

Stosowanie suchego szamponu nie jest trudne. Specyfik działa w ciągu kilkudziesięciu sekund, maksymalnie 2–3 minut. Należy tylko rozprowadzić go u nasady włosów z odległości około 20–30 cm, następnie wmasować w skórę i pasma.
Kolejnym krokiem jest przechylenie głowy do przodu i wczesanie szamponu, by nie było widać na włosach pozostających smug. Od razu trzeba także ułożyć fryzurę – szampon utrzyma efekt przez dłuższy czas.