Home Lifestyle „Świat, który zachorował. Co nam przyniesie pandemia?” – najnowsza książka prof. Witolda M. Orłowskiego.

„Świat, który zachorował. Co nam przyniesie pandemia?” – najnowsza książka prof. Witolda M. Orłowskiego.

Bez tytułu

Jak będzie wyglądać świat po koronawirusie? To jedno z najważniejszych pytań, na które poszukujemy odpowiedzi. Prof. Witold M. Orłowski – ekonomista, publicysta i wykładowca Akademii Finansów i Biznesu Vistula – przedstawia różne scenariusze poepidemicznych realiów. Jego książka to dowód na to, że umiemy wyciągać wnioski z historii i czerpać z wiedzy siłę do pokonywania obaw o przyszłość.

Koronawirus z całą pewnością zmieni świat, w którym żyjemy. Już teraz wiadomo, że skutki gospodarcze pandemii będą bardzo dotkliwe. Możliwe, że światową gospodarkę czeka najpoważniejszy wstrząs od czasu II wojny światowej. Profesor Witold M. Orłowski, ekonomista, publicysta i wykładowca Akademii Finansów i Biznesu Vistula, w swojej książce „Świat, który zachorował. Co nam przyniesie pandemia?”, buduje różne scenariusze przebiegu wypadków. Prognozuje, jak przebieg pandemii, reakcje rządów, a także zachowania uczestników rynku, mogą wpłynąć na finanse w Polsce i na świecie. Opiera się na aktualnych danych z różnych krajów, ale sięga też do historii. Analizując wielkie epidemie – od czasów Starożytnego Rzymu po współczesność– pokazuje, co może sprzyjać pokonaniu kryzysu, a jakie okoliczności i decyzje rządzących go raczej pogłębią.

„Świat, który zachorował” to nie jest książka pesymistyczna. Przeciwnie, jest dowodem na to, że wiedza pomaga pokonać lęk o przyszłość, który wszyscy teraz odczuwamy. Daje też nadzieję na to, że ludzkość potrafi wyciągać wnioski z historii.

Książkę można nabyć od 11 maja w formie e-booka – m.in. na Publio.pl. Wydawcą książki jest AGORA.