Home Zdrowie Suplementacja jako element dbania o włosy

Suplementacja jako element dbania o włosy

na-wypadanie-wlosow-1-1024x478

Dbałość o zdrowie włosów to zadanie, które wymaga nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale również stosowanego doboru składników diety, w tym także tych jakie kompleksowo zapewnić może nam suplementacja. Wraz z wiekiem nasze włosy tracą na objętości, stają się cienkie, osłabione, tracą blask i często wypadają – a kwestia ta dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Wpływ na kondycję naszych włosów ma poza czasem, również ich intensywna stylizacja, niezdrowa dieta uboga w składniki odżywcze, życie w ciągłym stresie, a nawet palenie papierosów czy stosowanie używek. W wyniku wszystkich tych powyższych elementów, nasze włosy tracą podstawowe dla ich zdrowia związki, które naturalnie występują w naszych kosmykach. Wśród głównych składników które ulegają zniszczeniu lub znacznej utracie znajduje się między innymi kolagen, krzem oraz siarka, dlatego też chcąc zachować nasze włosy w doskonałym stanie, konieczne jest regularne uzupełnienie tych związków. Na rynku można znaleźć wiele opcji jakie daje suplementacja tych składników, można je również dostarczać poprzez odpowiedni dobór produktów spożywczych, niemniej to wymaga wiedzy i umiejętności.

Woman with beautiful long hair

Siarka i krzem to naturalne składniki niezbędne dla zdrowia naszych włosów, a ich obecność wspiera naturalną produkcję kolagenu. Odpowiedni poziom kolagenu w naszych włosach, pozwala z kolei zachować ich młodzieńczą siłę i objętość, aby ich blask i piękny wygląd stały się znacznie łatwiejsze do osiągnięcia. Unikalne formuły jakie w swoim składzie ma różnorodna suplementacja dostępna na rynku, zawierają często również dodatek witaminy C oraz żelaza, które ogrywają ważną rolę w pielęgnacji skóry głowy. Ich działanie wspomaga krążenie w mieszkach włosowych, co w rezultacie poprawia wchłanialność niezbędnych dla zdrowia włosów związków.

Regularna suplementacja może być zatem sekretem pięknych i gęstych kosmyków, które wzbogacone w dobroczynne dla ich zdrowia składniki odżywcze prezentują się znacznie lepiej, stają się mocne, sprężyste, pełne blasku i przede wszystkim zdrowsze.

Suplementacja to nie jedyny sposób, aby zadbać o nasze włosy. Możemy również zastosować doraźną metodę zagęszczania naszych włosów, która co prawda poprawi ich wygląd tylko na jeden dzień, ale w przypadku problemów z włosami może okazać się, że będzie to bardzo dobry sposób na szybkie przykrycie łysiejących miejsc. Więcej można przeczytać na ten temat tutaj: http://drhair.pl/jak-zagescic-wlosy/