Home Styl Suknie ślubne – krótki przegląd ponadczasowych modeli

Suknie ślubne – krótki przegląd ponadczasowych modeli

wedding-2275270_640

Dzień ślubu to dzień, który większość z nas uznaje za jeden z najważniejszych w życiu. Nie dziwi zatem fakt, że dokładamy wszelkich starań, by był idealnie przygotowany. Jednym z najistotniejszych elementów ślubnej układanki jest oczywiście suknia Panny Młodej. Dzisiaj bierzemy pod lupę trzy ponadczasowe modele sukien ślubnych: z koronki, z odkrytymi plecami i z trenem.

Suknie ślubne z koronki

Suknie ślubne z koronki to klasyk, uniwersalny i ponadczasowy, niezwykle kobiecy, romantyczny i elegancki. Koronkowe suknie ślubne wyglądają spektakularnie mimo (najczęściej!) prostej, minimalistycznej formy i braku dodatkowych ozdób. Również suknie ślubne z długimi rękawami najpiękniej wyglądają właśnie w wydaniu koronkowym. Suknie ślubne mogą być wykonane z różnych rodzajów koronek. Do najczęściej używanych w modzie ślubnej należą: koronka francuska, wenecka (Gipiura), hiszpańska, angielska i belgijska.

Suknie ślubne z odkrytymi plecami

Suknie ślubne z odkrytymi plecami są bardzo kobiece, dodają Pannie Młodej seksapilu, będąc równocześnie eleganckimi. Trend odsłaniania pleców, zwany „illusion back” ewoluował z dekoltów (również w wersji „illusion”). Suknie ślubne w tym trendzie odsłaniają plecy tylko pozornie – w rzeczywistości ciało przykryte jest cieniutkim, przezroczystym materiałem (najczęściej tiulem), który dodatkowo ozdobiony jest delikatnymi haftami, mniej lub bardziej wyrazistymi. W ten sposób „odkryta” może być dowolna część pleców, do wyboru mamy suknie, które odsłaniają jedynie łopatki, ale też takie, w których „illusion back” ciągnie się od lędźwi po ramiona.

Suknie ślubne z trenem

Tren to dla wielu przyszłych Panien Młodych nieodłączny atrybut ślubnej stylizacji – dodaje kreacji doniosłości i elegancji, a na zdjęciach wygląda zjawiskowo. Tren jest przedłużeniem sukni ślubnej, ale może być elementem doczepianym (to wygodna opcja, pozwalająca na odpięcie trenu na czas zabawy weselnej). Panny Młode, które marzą o sukni ślubnej z trenem, muszą zdawać sobie sprawę z kilku mankamentów tej bajkowej kreacji: tren może obciążyć nieco kreację, może się również zdarzyć, że będzie się plątał między nogami i będzie deptany przez gości. Wszystko to jednak kwestia wyboru odpowiedniego rodzaju trenu oraz wsparcia druhen, które zadbają o bezpieczeństwo Panny Młodej i jej sukni.

Suknie ślubne z trenem – najczęściej spotykane rodzaje trenów:

Tren będący integralną częścią sukni, wyróżniamy tu dwa główne typy: tren sweep (krótki, „zamiatający”) oraz tren katedralny (długi, imponujący i okazały, najczęściej okrągły); tren można na czas wesela podpiąć za pomocą specjalnych guziczków, pętelek, czy zatrzasków (podczas ostatniej przymiarki warto dokładnie przyjrzeć się solidności wykonania mocowania i poprosić o jego ewentualne wzmocnienie); im bardziej ozdobny tren, z dodatkowymi kamykami bądź koralikami – tym cała kreacja będzie cięższa;
Tren doczepiany – to tren, który nie jest połączony na stałe z suknią i można go bez szkody dla kreacji odpiąć na czas weselnej zabawy; to wygodne i praktyczne rozwiązanie; miejsce doczepiania trenu do sukni może być zupełnie zamaskowane lub dodatkowo ozdobione (np. szarfą, kokardą lub broszką); tren najczęściej doczepia się w talii, ale można również znaleźć modele sukien z trenami doczepianymi na wysokości kolan lub na plecach;
Tren na ramionach – to tren, który może zarówno stanowić integralną część sukni, jak i być elementem doczepianym do kreacji; najczęściej wykonany jest z lekkich tkanin (np. muślinu) i charakterystyczny jest dla sukien w stylu greckim; Panny Młode, które zdecydują się na ten rodzaj trenu raczej rezygnują z welonu na rzecz delikatnych ozdób wpiętych we włosy.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.madonna.pl/.