Home Zdrowie Suchy kaszel w nocy – jak go powstrzymać?

Suchy kaszel w nocy – jak go powstrzymać?

leki

Każdy, kto cierpiał chociaż raz na suchy kaszel doskonale zdaje sobie sprawę, jak jest to uciążliwe. Nic zatem dziwnego, iż szuka się sposobów zapobiegania, zwłaszcza w nocy, ponieważ dyskomfort związany z suchym kaszlem jest ogromny. Zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

Metody domowe na suchy kaszel nocą

Suchy kaszel lubi męczyć zwłaszcza w nocy i to wtedy należy zrobić wszystko, żeby mu zapobiec. Najlepszym rozwiązaniem jest nawilżenie pomieszczenia, w którym się śpi, ponieważ nie będzie ryzyka, że oddychanie okaże się ciężkie. Jeszcze zaś przed samym zaśnięciem warto poddać się inhalacji z olejków eterycznych, co nieco odciąży drogi oddechowe. Nawilżyć można pomieszczenie najszybciej, kiedy na grzejniku położy się mokry ręcznik. Wówczas od razu dane miejsce stanie przyjaźniejsze dla osób aktualnie zastanawiających się co na suchy kaszel i faktycznie borykających się z tym od dłuższego czasu. Dobrze jest zwrócić również uwagę na właściwe wywietrzenie sypialni. Są osoby, które decydują się na zainwestowanie w nawilżacze powietrza, gdyż mają dzięki temu świadomość, że rzeczywiście można lepiej oddychać. Zdecydowanie, wykorzystanie domowych sposobów okaże się o wiele przystępniejsze niż szukanie specyfików, które nie zawsze dają rezultaty.

A jeśli metody domowe nie poskutkują?

Zawsze istnieje ryzyko, że domowe metody zwalczania suchego kaszlu mogą nie poskutkować. I wtedy nieprzespane noce będą pewne. Warto w takim razie zabezpieczyć się w odpowiednie środki, a więc lekarstwa przeciwkaszlowe dzięki jakim układ oddechowy zostanie odciążony. Takim środkiem jest Levopront który nie działa na układ nerwowy, a bezpośrednio dociera do płuc, oczyszczając je. Levopront nie zawiera kodeiny, więc nie będzie pobudzać organizmu tuż przed zaśnięciem. Jest to jeden z tych środków, jakie można polecić, mając pewność, że rzeczywiście ich działanie okaże się skuteczne. Suchy kaszel najbardziej uporczywy jest nocą i wtedy trzeba zrobić wszystko, aby go wyeliminować. Walkę z suchym kaszlem nocnym należy dobrze zaplanować.