Home Zdrowie Stomatologia estetyczna i płynące z niej korzyści

Stomatologia estetyczna i płynące z niej korzyści

implanty-stomatologiczne

Każdy człowiek dba o swój wygląd i chce się prezentować jak najlepiej. Ważne jest więc, by posiadać również piękny uśmiech, a więc zadbane zęby, które są niejako wizytówką, gdyż to właśnie na nie zwraca się uwagę podczas kontaktu z drugą osobą.

Zdrowe i białe zęby

Osoby posiadające zadbane i białe uzębienie mają zwykle o wiele wyższą samoocenę, a przy tym stają się odważniejsze w kontaktach z innymi ludźmi. Wygląd uśmiechu, choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, może mieć wpływ na samopoczucie psychiczne. Zęby przebarwione albo ubytki, niejednokrotnie stają się źródłem kompleksów i dosłownie odbierają z twarzy uśmiech. Ludzie przestają pokazywać swoje zęby, gdyż boją się oceny (nawet niewerbalnej) ze strony rozmówców. Natomiast osoby z kompletem białych zębów czują się lepiej, a przede wszystkim swobodniej. Częściej się uśmiechają i są pewne siebie w kontaktach towarzyskich. Taka postawa jest pomocna w osiąganiu sukcesów życiowych: zarówno prywatnych, jak i zawodowych. Zdrowy uśmiech sprawia też, że ludzie stają się odważniejsi, a jednocześni bardziej weseli i przyjemni dla otoczenia. Jest to możliwe dzięki temu, że takie osoby czują się dobrze z tym, jak wyglądają.

Do czego przydaje się stomatologia estetyczna?

Zdarza się jednak, że z różnych powodów (nawet kiedy o zęby odpowiednio się dba) nie wyglądają one idealnie – są żółte lub niektóre z nich zostały usunięte. W takich wypadkach niezbędne staje się skorzystanie z usług stomatologii estetycznej, która często bez skomplikowanych procedur poprawia wygląd uśmiechu. Można do niej zaliczyć na przykład: skaling, piaskowanie z polerowaniem, cementowanie licówek i wybielanie zębów lampą. Ta ostatnia procedura wykorzystuje nadtlenek wodoru, który jest silnym utleniaczem – dlatego niszczy żółtą barwę zęba. Aby działo się to szybciej niż zazwyczaj, w procesie wykorzystuje się światło specjalnych lamp. Dzięki temu już w godzinę można zmienić odcień zębów nawet o kilka tonów. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna.

Implanty dentystyczne

Czasami w perfekcyjnym uśmiechu przeszkadzają ubytki. Niezależnie od tego, jak straciło się ząb (choroba przyzębia czy uszkodzenie mechaniczne), puste miejsce powinno się wypełnić. Najlepiej implantem. Inne opcje to mosty i protezy ruchome, ale one – w przeciwieństwie do implantów – nie dadzą rady zapewnić komfortu na lata. Pod uwagę należy wziąć to, że implant dentystyczny to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych i ma służyć przez długi czas: powinien więc zrobiony zostać przez profesjonalistów.

Dlatego też, najlepszym miejscem do jego wykonania jest wysokojakościowa klinika stomatologiczna. Takie miejsce, w przeciwieństwie do małych gabinetów, jest zawsze doskonale wyposażone i pracuje tam wielu specjalistów, którzy w razie potrzeby poradzą sobie z każdym problemem. Jeśli zaś chodzi o kwestię samych implantów: są to sztuczne korzenie zrobione ze stopów tytanu, czyli materiału biozgodnego – nie wywołującego żadnych reakcji organizmu. Każdy z nich jest dobierany rozmiarem do warunków anatomicznych konkretnego pacjenta. Implant zapewnia bardzo estetyczny efekt oraz umożliwia wygodne żucie pokarmów. Ponadto, dzięki niemu nie występuje niebezpieczeństwo utraty albo zniszczenia zębów sąsiednich (co może zdarzać się w czasie stosowania protez i mostów z metalowymi klamrami). O implanty dba się tak jak o własne zęby, są one bardzo trwałe i dobrze osadzone mogą być w jamie ustnej nawet 20 lat.

Jak widać piękny uśmiech jest bardzo ważną częścią życia, należy więc o niego dbać. Kiedy jednak wystąpią problemy – skorzystać można z profesjonalnych usług stomatologicznych.

Artykuł poleca klinika CANDEO