Home Design i wnętrze Sprzedaż domów? Sprawdź, jak szybko dokonać transakcji

Sprzedaż domów? Sprawdź, jak szybko dokonać transakcji

dom-jednorodzinny-198-m2

Statystyki pokazują, że dzisiaj nie ma popytu na domy wielkopowierzchniowe, wielopokoleniowe. Ciężko sprzedać domy w bardzo złym stanie albo z wadą techniczną. Patrząc z drugiej strony, kupujący mają również nie lada problem. Chodzi tu głównie o dużą liczbą ofert domów, gdzie napotykane są problemy z wilgocią, grzybem czy np. uszkodzeniem dachu. Jakie budynki jednorodzinne sprzedają się najdłużej i dlaczego, a jakie znajdują nabywców najszybciej? Jak skutecznie dokonywać sprzedaży domów?

Okazuje się, że najszybciej można znaleźć nabywców na ładnie wykończone, nowe, kilkuletnie domy, w dobrej lokalizacji, niewymagające nakładów finansowych. Najchętniej kupujący decydują się na zakup takich budynków, do których mogą wnieść swoje walizki i zamieszka.

Czynniki przyspieszające sprzedaż domów
Na rynku spotyka się klientów, którzy sugerują się wyłącznie ceną, nie zważając na inne istotne cechy domu. Są jednak tacy, którzy analizują wszystkie możliwe aspekty: techniczne, estetyczne, logistyczne. Sukces sprzedaży domów zależy od wielu czynników, wśród których wyróżnia się: cenę nieruchomości, popyt, konkurencję na rynku, atrybuty danej nieruchomości, a także stan techniczny i prawny. Okazuje się, że istotny wpływ na atrakcyjność nieruchomości mają także pory roku. Zdecydowanie ładniej prezentują się domy w porze letniej, w słoneczną pogodę. Wtedy też najwięcej osób decyduje się na zakup własnej działki. Największy ruch obserwuje się od marca do października każdego roku.

Sprzedaż domów – od czego zacząć?
Proces sprzedaży domów jest złożony i skomplikowany. Często też długotrwały. Jeśli nie chcesz podejmować się tego samodzielnie, sprawdź, jak specjaliści zajmują się sprzedażą domów: http://www.deweloperlublin.pl/nowe-domy/. Osoby, które zdecydują się na sprzedaż nieruchomości, powinny rozpocząć działania od weryfikacji atrakcyjności oferty na rynku, a także skontrolować stan prawny nieruchomości. Przygotowanie nieruchomości jest również bardzo istotne – konieczność remontu czy odświeżenia budynku, usunięcie usterek czy możliwość dowolnej aranżacji.