Home Uroda Sprawdzone sposoby na rumień na twarzy

Sprawdzone sposoby na rumień na twarzy

zamykanie-naczynek

Rumień to charakterystyczne zaczerwienienie na twarzy. Powstaje w wyniku zbyt dużego rozszerzenia naczyń włosowatych okolicy twarzy. Zobacz, jak można sobie z nim poradzić.

Czasami wydaje się, że może to być objaw choroby. Tymczasem najczęściej jest do defekt kosmetyczny. Z chorobą nie ma nic wspólnego, jednak powoduje dyskomfort. Popękane naczynka czy czerwone plamy na twarzy nie wyglądają estetycznie. Rumień najczęściej dotyka osoby o jasnej karnacji. Pojawia się pod wpływem chorób skóry, w wyniku spożywania pikantnych potraw, stresu albo silnych emocji. Rumień na twarzy można skutecznie wyleczyć.

Czego unikać?

Jeśli Twoja skóra ma tendencję do nadmiernego zaczerwieniania czy powstawania widocznych naczynek, koniecznie unikaj kontaktu z promieniami słonecznymi. W słoneczne dni noś nakrycie głowy. Używaj również kremu z wysokim filtrem. Wystrzegaj się opalania i korzystania z solarium. Takie zabiegi tylko pogarszają sprawę i przyczyniają się pogłębiania przypadłości.

Kosmetyki

Na rynku dostępne są linie specjalistycznych kosmetyków i preparatów aptecznych, które skutecznie redukują zaczerwienienia na twarzy. Warto stosować cała linię kosmetyków. To jest płyn micelarny, tonik, żel do mycia twarzy czy krem. Można uzupełnić je również o kosmetyki dodatkowe, np. maseczki czy peelingi. Stosowanie takich kosmetyków może skutecznie zredukować zaczerwieniania i zminimalizować widoczność naczynek. Idealne są kremy na naczynka. Mają zielony kolor, więc skutecznie maskują zaczerwieniania, a także wzmacniają delikatną strukturę naczyń krwionośnych.

Stosuj odpowiednią dietę

Wydawać by się mogło, że odżywianie się niewiele ma wspólnego z zaczerwienieniami na twarzy. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że osoby, które maja tendencję do pojawiającego się na twarzy rumienia powinny spożywać dużo warzyw i owoców. Ich dieta powinna być oparta o produkty zawierające duże ilości witaminy C. Jest ona, bowiem odpowiedzialna za uszczelnianie naczyń krwionośnych. Jeśli borykasz się z takim problemem – unikaj pikantnych posiłków. Mają one tendencję do podnoszenia ciśnienia tętniczego krwi. Najlepiej zrezygnuj z używek. Alkohol czy kawa to zdecydowanie wróg. Cerze z tendencją do uwydatniających się naczynek nie sprzyjają również słodycze.

Skuteczny sposób leczenia

Najlepszym sposobem na trwałe pozbycie się zmian naczyniowych jest zastosowanie lasera. Właściwie jest to obecnie jedyny sposób, który pozwala na trwałe usunięcie zaburzeń pracy naczyń krwionośnych. Zabieg laserem IPL usuwa widoczny rumień. Fenomen metody polega na tym, że światło lasera dociera w głąb naczyń. Pod wpływem ciepła drobne naczynka obkurczają się, a następnie zostają zamknięte. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie w profesjonalnych salonach medycyny estetycznej. Wykonuje się je odstępach 2- 3 tygodni. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Po kilku dniach następuje jej złuszczanie. Pierwsze, widoczne efekty występują już po dwóch – trzech zabiegach.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką medycyny estetycznej Estetican, która oferuje zabiegi zamykania naczynek IPL: http://estetican.pl/zamykanie-naczynek-technoilogia-ipl. Zapraszamy do placówek Estetican na terenie Warszawy.