Home Uroda Sprawdzone sposoby na proste włosy

Sprawdzone sposoby na proste włosy

Woman with beautiful long hair

Twoje włosy wiją się wokół głowy w fantazyjnych lokach? Nie do twarzy ci ze sprężynującymi pasmami i marzysz o prostych? Znamy kilka łatwych sposobów na wyprostowanie włosów.

1. Wykorzystaj grawitację.

Nie, to nie żart. Jeśli twoje włosy nie są mocno poskręcane a jedynie falujące, zapuść je. Włosy im dłuższe, tym cięższe, a ciężkie włosy mają mniej siły, by się skręcać.

2. Opanuj technikę prawidłowego suszenia

Nie wystarczy włączyć suszarki i dmuchać nią na wszystkie strony. W ten sposób raczej zachęcisz włosy do intensywniejszego zwijania się. Zamiast tego susz włosy z góry na dół jednocześnie czesząc je szczotką. Do tej operacji przyda się wąska końcówka. Dobrze, jeśli suszarka będzie miała opcję suszenia zimnym powietrzem. Włosy suszone w ten sposób nabierają blasku, stają się miękkie i gładkie.

3. Zastosuj naftę kosmetyczną

Niegdyś must have zadbanej kobiety dziś traktowana jak przeżytek. Kupisz ją w dobrych drogeriach i sklepach fryzjerskich. Przy stosowaniu nafty trzeba pamiętać o jednym – nie damy rady umyć i wysuszyć włosów w kwadrans. Sama nafta wtarta we włosy musi pozostać na nich minimum godzinę. Nafta jest nie tylko naturalną odżywką dla włosów i skóry głowy, ale też dobrym sposobem na ich wyprostowanie. Po umyciu głowy włosy trzeba wysuszyć.

4. Ugotuj kisiel

Tym razem nie do jedzenia. I nie owocowy. Kisiel, który wetrzesz we włosy zrobisz dokładnie tak samo, jak krochmal do pościeli. Rozprowadź łyżkę mąki ziemniaczanej w szklance zimnej wody. Zagotuj 3 litry wody. Na wrzątek wylej mąkę z wodą ze szklanki. Gotuj na małym ogniu. Nie zapominaj o mieszaniu.

Wystudzony krochmal wetrzyj we włosy jak odżywkę, po kilku minutach spłucz. Działa odżywczo na skórę głowy i obciążająco na włosy. Wysusz włosy suszarką.

5. Użyj prostownicy

Nie musisz się obawiać, jeśli użyjesz dobrej prostownicy i nie ustawisz maksymalnej temperatury, nie spalisz włosów. Pamiętaj, że zwykłą prostownicą możesz prostować tylko suche włosy. Podziel je na pasma i bardzo powoli przeciągnij każde z nich przez prostownicę. Na początek ustaw niższą temperaturę i sprawdź efekt. W zależności od kondycji włosów, ich grubości i rodzaju skrętu możesz potrzebować niższej lub wyższej. Nie zaczynaj od wysokiej. Jeśli takowej nie potrzebujesz, zniszczysz włosy.

Jeśli korzystasz z prostownicy regularnie, zastanów się, czy twoje włosy nie potrzebują odżywki do włosów suchych i zniszczonych.

6. Stosuj grube szczotki

Włosy krótkie stosunkowo łatwo poddadzą się prostowaniu na grubej okrągłej szczotce. Nawijaj je mokre na szczotkę i susz najpierw ciepłym, a później chłodnym powietrzem. Włosy długie łatwiej wyprostujesz, korzystając z płaskiej, szerokiej szczotki. Przeczesuj nią powoli pasmo włosów, jednocześnie susząc suszarką.

7. Rozważ keratynowe prostowanie włosów

Prostowanie włosów to dość drogi zabieg, ale po wykonaniu go w gabinecie fryzjerskim możesz być pewna efektu nawet przez trzy miesiące. Jeśli cena jest dla ciebie zaporowa, możesz spróbować osiągnąć podobny efekt w domu. Do tego celu przyda się oczyszczający szampon, keratyna, odżywka, ochronne rękawiczki, pędzelek i prostownica do włosów. Postępuj zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu keratyny do włosów.

Na cały zabieg musisz przeznaczyć minimum dwie godziny.

8. Stosuj kosmetyki utrwalające fryzurę.

Jeśli chcesz, żeby twoje włosy dłużej były proste, utrwal efekt prostowania lakierem, żelem lub pianką. Jedynie włosy po keratynowym prostowaniu nie potrzebują dodatkowych utrwalaczy.