Home Uroda Sposób na kompleksową domową pielęgnację włosów i skóry głowy

Sposób na kompleksową domową pielęgnację włosów i skóry głowy

16599396120_bc3d6864f2_b

Prawidłowe i profesjonalne pielęgnowanie włosów przywraca im miękkość, elastyczność, zdrowie oraz młodzieńczy blask. Odżywione i nawilżone kosmyki są odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu prezentują się wyjątkowo, nawet w najbardziej niekomfortowych dla nich okolicznościach.

Czy prawidłową i profesjonalną pielęgnację można wykonać tylko w drogich gabinetach fryzjerskich?

Okazuje się, że nie! Wystarczy skorzystać z odpowiednich kosmetyków myjących i preparatów pielęgnacyjno-odżywczych, które są bogate w składniki odżywcze. Stosując je w określony sposób, czyli wieloetapowo, można wykonać domową pielęgnację, której efekty będą porównywalne nawet z najdroższymi zabiegami fryzjerskimi.

Domowa kompleksowa pielęgnacja włosów z kosmetykami Green Pharmacy

Zanim przejdziemy do omówienia sposobu wykonania domowej kompleksowej terapii włosów, musimy podkreślić, że uzyskanie pięknej fryzury nie będzie możliwe, jeśli skupimy się tylko na pielęgnacji samych kosmyków. Równie ważne jest odżywienie, nawilżenie i zregenerowanie skóry głowy, a także dostarczenie cebulkom włosa odpowiednich substancji aktywnych, które przyspieszą wzrost silnych, lśniących i mocnych włosów.

Domowa kompleksowa terapia dla włosów przesuszonych i potrzebujących regeneracji

Do wykonania zabiegu będą nam potrzebne odpowiednie olejki do włosów Green Pharmacy, które dobieramy stricte do potrzeb skóry głowy i kosmyków. Osoby walczące z przetłuszczającą się fryzurą i łupieżem powinny sięgnąć po olejek łopianowy z olejem arganowym, a na przykład osoby cierpiące na nadmierne wypadanie włosów – po olejek łopianowy ze skrzypem polnym. Wybrany olejek należy wmasować w skórę głowy i pozostawić tak na 30 minut. Kolejnym krokiem jest umycie włosów. Tutaj warto sięgnąć po szampon z dziegciem lub inny kosmetyk na bazie składników roślinnych. Szampon z dziegciem Betula Alba Care przede wszystkim przywraca odpowiednią kondycję włosom, wzmacniając je od cebulek aż po końce oraz walczy z różnymi problemami skóry głowy, jak łojotokowe zapalenie, przetłuszczanie się, łupież, podrażnienia i przesuszenie.

Domową terapię należy zakończyć na nałożeniu kosmetyku nawilżającego i odżywczego, czyli maski, balsamu, odżywki lub serum. Do tego celu przede wszystkim polecamy kosmetyki z aloesem, jak np. Balsam do włosów farbowanych Aloes. Choć najważniejszym składnikiem tej odżywki jest dobroczynny aloes, to znajdują się w niej też inne, równie wartościowe składniki odżywcze pochodzące z naturalnych ziół – np. żeń-szeń, borówka, słonecznik.

Zobacz więcej na: http://sklep.elfa-pharm.pl/pl/