Home Lifestyle Spodziewasz się dziecka? Pomyśl o ubezpieczeniu

Spodziewasz się dziecka? Pomyśl o ubezpieczeniu

dziecko

Pojawienie się dziecka w każdej rodzinie jest ogromnym wydarzeniem. Jest to niezwykle duża odpowiedzialność, a zarazem niesłychana radość. Do czasu pojawienia się nowego członka rodziny przygotowujemy się od dłuższego czasu – szykujemy miejsce, kupujemy ubranka, oszczędzamy pieniądze, planujemy przyszłość. Czy także finansową?

Warto pomyśleć również o ochronie, którą możemy zapewnić zarówno sobie, jak i dziecku. Zabezpieczenie w nowej sytuacji życiowej może okazać się niezwykle potrzebne. Opcji ubezpieczenia się jest kilka, warto wspomnieć o wszystkich. Dla osób, które planują powiększenie rodziny zaleca się wykupienie ubezpieczenia na życie, które zapewni nam wypłatę świadczenia z tytułu urodzenia dziecka. Warto sprawdzić dostępne oferty, np. na stronie www.ubezpieczeniaonline.pl. Wiele z nich posiada możliwość rozszerzenia umowy podstawowej, dzięki czemu w momencie narodzin potomka otrzymamy dodatkowe świadczenie.

Jeśli planujesz powiększenie rodziny

Narodziny dziecka są sporym obciążeniem, nie tylko finansowym, dla każdego rodzica. Wszelkie badania, leczenie, konsultacje, jak również sprzęty związane z dzieckiem – łóżeczko, wózek, przewijak, ubranka, pieluszki, środki czystości – znacznie obciążają domowy budżet.

W takiej sytuacji pomocne jest ubezpieczenie na życie, jeśli wybierzemy dobrą ofertę – możemy liczyć na świadczenie rzędu nawet kilku tysięcy. Wszelkie koszty związane z zakupami dla dziecka, możemy pokryć wówczas z takiego świadczenia. Ofert jest wiele, a w ich wyborze z pewnością przydatny okaże się ranking typu www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-na-zycie/0.html.

Ważne jest, aby zakupić polisę jeszcze przed zajściem w ciążę, ponieważ w tego rodzaju ubezpieczeniach zazwyczaj ubezpieczyciel stosuje okres karencji. Zawsze należy sprawdzić wcześniej jak długi okres karencji obowiązuje. W przypadku zakupienia polisy na życie w czasie trwania ciąży – świadczenie z tytułu urodzenia może nam przepaść.

Bezpieczny rodzic i dziecko

Dla pełnego szczęścia naszego maluszka konieczny jest szczęśliwy i bezpieczny rodzic. Czas, kiedy poświęcamy się w zupełności opiece nad dzieckiem, jest szczególnie dla nas wszystkich ważnych. Niestety ryzyko chorób, wypadków oraz wielu innych zdarzeń wcale nie maleje w tym okresie.

Aby zapewnić sobie ochronę, możemy zakupić polisę na życie. Umowę podstawową możemy zmodyfikować tak, aby zapewniła nam maksymalne zabezpieczenie – na wypadek nowotworu, ciężkich chorób, urazów, wypadków komunikacyjnych, utraty zdolności do pracy czy inwalidztwa.

Jest to o tyle ważne, że dzisiejsze formy wsparcia płynące z ubezpieczeń, są niezwykle bogate. Możemy otrzymać pomoc psychologa, konsultacje medyczne bez kolejki, wizytę u specjalisty, dofinansowanie do leków nierefundowanych, transport medyczny oraz wiele innych. Dzisiejsze polisy to już nie tylko jednorazowe świadczenia. Możemy spodziewać się szerokiej i konkretnej pomocy. A im szybciej uporamy się z trudną sytuacją, tym lepiej dla naszego dziecka. Oczywiście możemy włączyć dziecko w nasze ubezpieczenie, gwarantując mu tym samy dodatkową ochronę. Dzieci, szczególnie te nowonarodzone o mniejszej odporności, częściej chorują, wymagają wizyt lekarskich. W związku z tym dodatkowa ochrona może nam się przydać w każdej chwili.

Polisa posagowa

Dla rodziców, którzy chcą zabezpieczyć przyszłość dziecka, dobrą propozycją będzie polisa posagowa. Jest to ubezpieczenie, które zapewnia dziecku ochronę a także oszczędza środki, które zostaną wypłacone po ukończeniu określonego wieku (np. 18, 20 lat).

Okres dorastania dziecka będzie zatem objęty ochroną i wsparciem finansowym w trudnych momentach, a dodatkowo zapewnimy dziecku komfortowy start w dorosłość. W momencie ukończenia określonego wieku, nasze dziecko otrzyma sumę uzbieraną przez lata, dzięki czemu będzie mogło spokojnie wybrać swoją drogę – studia, samochód, wyjazd za granicę czy zakup mieszkania.

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć naszych możliwości finansowych za 20 lat. Możemy ulec wypadkowi, rozchorować się, stracić pracę, rozwieść się. Jednak dzięki ubezpieczeniu na życie, nasze dziecko otrzyma środki, które pozwolą mu podjąć pierwsze, dorosłe działania.