Home Zdrowie Spektrum – droga do życia w zdrowiu i harmonii

Spektrum – droga do życia w zdrowiu i harmonii

spektrum_front_03.03.2015
Harmonia wewnętrzna i zewnętrzna, dobre relacje z ludxmi, optymizm wszechogarniająca miłość, odpowiednia dieta, racjonalny ruch  sposobem na długi i pełne satysfakcji życie.
Życie nabrało zawrotnego tempa zwłaszcza w dużych miastach, gdzie goniąc za sukcesem łatwo jest ominąć jakiś posiłek, lub z wycieńczenia stresem i siedzącym trybem pracy zrezygnować z codziennej dawki aktywności fizycznej.
 

Takie postępowanie, które zamiast jednorazowego wybryku coraz częściej staje się obowiązującą normą prowadzi nie tylko do widocznej gołym okiem otyłości, ale także do wielu innych zagrażających naszemu życiu patologii. Tak zwanych chorób cywilizacyjnych które nauczyliśmy się akceptować jako nieodłączny element naszych czasów; cenę jaką przyszło nam płacić za rozwój technologiczny i kulturalnych.

 

Przyjmując tak szeroki horyzont zaczynamy holistycznie patrzeć na własne zdrowie i utrzymanie poprawnej masy ciała. Już nie tylko sama dieta i ćwiczenia ruchowe, ale także hierarchia wartości, reakcje emocjonalne oraz relacje z innymi ludźmi są ważnymi elementami układanki zwanej zdrowym stylem życia.

 

W bestsellerowej książce „Spektrum” dr Deen Ornish przedstawia kompletny program dla zdrowszego i pełniejszego życia. Z zawartych w tym poradniku wskazówek skorzystało już wielu sławnych ludzi, takich jak Bill Clinton, Clint Estwood i inni. Odczuli oni na własnej skórze różnice i z radością kontynuują wprowadzone kiedyś zmiany.

Zmiany sposobu myślenia i odżywiania się.

 

Książka jest rzetelnym opracowaniem naukowym poprartym zarówno wieloletnimi badaniami samego dr Ornish’a jak i wielu innych lekarzy, specjalistów i naukowców ze Stanów Zjednoczonych. Oprócz wyjaśnień teoretycznych znajdziemy w niej praktyczne spisy i indeksy żywności oraz bazę przepisów gotową do wprowadzenia do swojej kuchni już od dzisiaj.

 
Życie zgodnie z metodą Spektrum jest nie tylko gwarancją zachowania młodości i dobrego zdrowia na długie lata. Jak pokazują badania prowadzi ona również do poprawy stanu zdrowia w chorobach układu krążenia i cukrzycy typu drugiego, a nawet nowotworów prostaty i raka piersi.
 
Metoda Spektrum dr Ornish’a daje każdemu człowiekowi możliwość podjęcia świadomej decyzji dotyczącej własnego życia. Teraz każdy, dzięki codziennym wyborom, może budować szczęśliwszą przyszłość ciesząc się dobrym zdrowiem aż do później starości.
 

Przeczytaj więcej o książce „Spektrum; zdrowie, miłość, wegetarianizm, harmonia”