Home Lifestyle Skutecznie odkurzanie w czterech krokach

Skutecznie odkurzanie w czterech krokach

worki_do_odkurzacza_sprzatanie

Sprzątanie zawsze było dla Ciebie problemem? Masz wrażenie, że mimo wielu godzin spędzonych na szorowaniu, zamiataniu, myciu Twój dom nadal nie jest w najlepszym porządku, a teściowa tylko czeka za rogiem, aby wytknąć Ci najmniejsze drobinki kurzu i powiedzieć Ci kolejny już raz, że jej syn zasługuje na lepszą gospodynię? W tym artykule postaramy się pokazać Ci jak krok po kroku skutecznie i szybko odkurzyć pomieszczenia domowe, tak aby Twoja teściowa nie mogła wyjść z podziwu! Zapraszamy do lektury

Krok pierwszy – spacer po pomieszczeniach.

Zanim przystąpisz do sprzątania przejdź się po pomieszczeniach, które planujesz odkurzyć. Zbierz z podłogi duże śmieci, szczególnie te papierowe mogące zatykać szczotkę odkurzacza lub rurę. Na tym etapie postaraj się również usunąć wszelkie kable. Zwróć również uwagę na biżuterię – z pewnością każdej kobiecie zdarzyło się przez przypadek „wciągnąć” drobny kolczyk lub inne kosztowności.

Krok drugi – dobór odpowiednich szczotek.

W zależności od podług znajdujących się w mieszkaniu powinnaś zastosować odpowiednie szczotki. Twoje podłogi składają się głównie z parkietów? Zastosuj specjalne szczotki, które ich nie zarysują. W mieszkaniu królują wykładziny i dywany? Tu nieoceniona będzie specjalna końcówka z wirującą szczotką, dodatkowo zbierająca włosy oraz sierść naszych pupilków. Warto również zaopatrzyć się w szczotkę szczelinową, ułatwiającą dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Krok trzeci – sprzątanie właściwe.

Jeżeli już dobrałaś odpowiednią końcówkę do danego pomieszczenia, to czas rozpocząć sprzątanie. Odkurzanie powinnaś rozpocząć od ściany znajdujące się najdalej od drzwi i systematycznie zmierzając w stronę wyjścia. Wykonując przy tym ruch do tyłu oraz przodu, delikatnie przesuwając się w prawo lub lewo w zależności od swojego położenia, tak aby szczotka objęła odkurzaną powierzchnie co najmniej dwukrotnie. Ważne abyś nie zaniedbywała trudno dostępnych miejsc. Pomocna okaże się tu wcześniej wspomniana szczotka szczelinowa. Zwróć szczególną uwagę na miejsca znajdujące się za meblami oraz pod nimi, to właśnie te obszary są głównym punktem gromadzenia się brudu oraz kurzu. Częste odkurzanie takich miejsc nie tylko zapobiega gromadzeniu się alergenów, lecz również zapobiega rozprzestrzenianiu się pająków oraz owadów w naszymi mieszkaniu.

Krok czwarty – zadbaj o swój odkurzacz.

Po sprzątaniu warto zadbać o nasz odkurzacz. Upewnij się czy worek nie wymaga wymiany, pełen nie zbiera nieczystości tak efektywnie powinien. W przypadku końcówki z obrotowym elementem postaraj się usunąć z niej nagromadzone włosy oraz sierść. Jeżeli natomiast korzystasz z filtru HEPA to warto raz na jakiś czas sprawdzić jego stan. Pamiętaj, że to właśnie od stanu Twojego sprzętu zależy skuteczność odkurzania.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem www.swiatworkow.pl