Home Uroda Samemu czy u kosmetyczki? Gdzie najlepiej wykonać zabieg doczepiania rzęs?

Samemu czy u kosmetyczki? Gdzie najlepiej wykonać zabieg doczepiania rzęs?

am

Sztuczne rzęsy to temat rzeka, który w przeciągu ostatnich kilku lat stał się bardzo popularny i głośny. Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg przedłużania swoich naturalnych rzęs. Ile z nich jednak chodzi do profesjonalnej kosmetyczki?

Okazuje się, że sporo pań przedłuża sobie rzęsy w domu, bazując na produktach kupowanych w drogeriach. Na ile taki zabieg jest opłacalny? Czy nie lepiej pójść do specjalistki?

Pieniądze

Oczywistością jest, że to, co zrobimy samemu, jest tańsze. Za usługi bowiem płaci się więcej. Na cenę rzęs u stylistki składają się nie tylko ceny kosmetyków i samych rzęs, ale również zapłata za pracę kosmetyczki, po części również wliczany w to czynsz za prowadzenie gabinetu, rachunki, itp. Decydując się nie założenie rzęs w domu, płacimy tylko za produkt.

Teza ta byłaby całkiem przyjemna, gdyby nie kilka kwestii. Po pierwsze – będąc amatorkami i używając zwykłych produktów nigdy nie osiągniemy efektu, jaki gwarantować nam może wizyta w gabinecie kosmetycznym. Po drugie – pieniądze wydane w drogerii mogą pójść w błoto, jeśli zaaplikujemy rzęsy niewłaściwie i będziemy i tak musiały udać się do stylistki w celu poprawienia naszego wyglądu. W ten sposób możemy zapłacić za dwa zabiegi – ten w domu oraz ten u kosmetyczki.

am2
Czas

Mówi się, że zabieg doczepiania rzęs w gabinecie kosmetycznym jest długi. Aby uniknąć 2-godzinnego leżenia w bezruchu na łóżku u kosmetyczki, często zaleca się kupienie zwykłych rzęs na pasku i szybką aplikację ich w domu. Rozwiązanie to wydaje się być korzystne, ale czy na pewno?

Pojawia się ryzyko, że rzęsy te, stworzone w krótkim czasie, mogą być nietrwałe i wyglądać brzydko. Nie od dziś wiadomo, że pośpiech w sprawach kosmetycznych jest niewskazany, a wszelkie zabiegi należy wykonywać powoli i precyzyjnie, by osiągnąć jak najlepszy efekt. Ostatecznie, jeśli domowy zabieg nam nie wyjdzie, i tak znajdziemy się na łóżku w gabinecie. A przez to stracimy czas nie tylko na to, co robiłyśmy w domu, ale również ten u stylistki.

Zdrowie i bezpieczeństwo

Nie da się ukryć, że tak precyzyjny zabieg jak aplikowanie sztucznych rzęs, wymaga odpowiedniego przygotowania. Niewyobrażalnym jest, aby samemu posługiwać się klejem do rzęs, nie mając wcześniej żadnego doświadczenia i bazując tylko na instrukcjach podanych na opakowaniu. W ten sposób bardzo łatwo jest zrobić sobie krzywdę – substancje chemiczne mogą przecież dostać się do oka i spowodować wiele złego.

Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest po prostu udanie się do gabinetu kosmetycznego. Ewentualnie – poproszenie o pomoc doświadczonej w aplikowaniu rzęs koleżanki, która wykona nam zabieg w domu. Nie warto jednak brać się za tak wymagającą czynność samemu. Rekonwalescencja może potrwać dłużej niż się spodziewamy.

Źródło zdjęć: amazinglashes.pl